увійти | реєстрація | забув пароль
сьогодні 27.09.2016 08:19
(за Київським часом)

навігатор

Kharkiv Human Rights Group Social NetworkingСоціальна служба правозахисту

24.08.15 | Юрій Нужний

Події, що сколихнули нашу країну минулого року, призвели до великого напливу до Харківщини внутрішньо переміщених осіб зі східних районів України, охоплених війною.

Тому Чугуївська правозахисна група значну увагу в наданні безоплатної правової допомоги приділила саме вимушеним переселенцям, які тисячами переїхали з зони проведення АТО до м. Чугуєва, Чугуївського району та інших регіонів Харківської області.

І Харківський обласний благодійний фонд «Соціальна служба допомоги» активно включився до роботи з вітчизняними біженцями в рамках проекту «Екстрена допомога вимушеним переселенцям», що реалізується за сприяння благодійних організацій «Карітас – Австрія» та «Карітас – Чеська Республіка».

Нашим співгромадянам, які були вимушені через військові дії покинути рідні домівки, «Соціальна служба допомоги» надає пряму поміч у вигляді продуктових наборів, санітарно-гігієнічних засобів та медикаментів.

Між двома організаціями налагоджену плідну співпрацю. Так, 6 серпня 2015 року благодійники привозили до Чугуєва гуманітарну допомогу у вигляді 50 продуктових наборів, до яких входять тушонка, рибні консерви, соняшникова олія та різні крупи – все вітчизняного виробництва, якісне та сертифіковане.

Керівник проекту «Екстрена допомога вимушеним переселенцям» Валерій Задоренко безпосередньо вручив їх на базі ЧПГ сім’ям переселенців, що найбільш потребують такої помочі – нужденним, малозабезпеченим та багатодітним.

А 21 серпня голова ЧПГ Роман Лихачов провів у приміщенні БФ «Соціальна служба допомоги» у Харкові правовий лікнеп для вимушених переселенців. Інтерактивна лекція, що включала відповіді на правові запитання, зібрала 25 внутрішньо переміщених осіб. Переселенців цікавили питання, пов’язані, зокрема:
- з проблемами в отриманні інформації про нараховані пенсій з території так званих «ДНР» і «ЛНР»;
- з труднощами в оформленні статусу ВПО тим студентам, які виїхали на навчання з окупованих територій та мають на Харківщині тимчасову реєстрацію;
- з незаконною практикою «облав» на мобілізованих на вулицях міст Харківської області.

Також присутні задавали й інші питання, що стосувалися, переважно, тематики соціального захисту та права власності.

По закінченні зустрічі заступник голови ЧПГ Юрій Чумак поділився з усіма бажаючими номерами «гарячих ліній» та телефонів довіри правозахисних організацій і правоохоронних органів, а юрист організації Іван Мудраченко правів індивідуальні консультації для тих переселенців, хто мав таку потребу.

Правовий захід було проведено в рамках проекту «Юридична підтримка внутрішньо переміщених осіб і осіб, що постраждали від військових дій», що реалізується Харківською правозахисною групою у партнерстві з Чугуївською правозахисною групою та ще 5 неурядовими громадськими організаціями, за підтримки Данської ради у справах біженців.

дивись також:
Правозахисники надають юридичну підтримку внутрішньо переміщеним особам
Харківська правозахисна група працює на Донбасі
Юристи Харківської правозахисної групи відвідали Донеччину

коментарі

новий коментар