пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
26.08.2015 | Яніна Смелянська
Право на справедливий суд

ЄС продовжує закликати РФ негайно звільнити Сенцова.

   

Глава дипломатії ЄС Федеріка Могеріні вважає порушенням міжнародного права винесений судом Російської Федерації вирок українцям режисеру Олегу Сенцову і Олександру Кольченку.

"Російські суди не компетентні судити за діяння, вчинені за межами міжнародно-визнаної території Росії. ЄС вважає, що справа була з порушенням міжнародного права і елементарних норм справедливості", - заявила Могеріні.

Вона підкреслила, що ЄС продовжує закликати РФ "негайно звільнити пана Сенцова і пана Кольченка та гарантувати їхнє повернення в Україну".

Таку реакцію світової спільноти викликало вчорашнє оголошення вироку в російському Ростові - на- Дону українському незаконно ув’язненому режисерові Олегу Сенцово і активісту Олександру Кольченко.

Сенцова засудили в цілому до 20 років ув’язнення в колонії суворого режиму. У свою чергу, Кольченко засудили до 10 років. У судовому засіданні оголошено перерву. На засіданні були присутні близько сотні журналістів, крім російських і українських, є представники преси Британії, Голландії та інших країн. Також присутній український консул, дипломати Великобританії, Франції та ЄС. Як і на всіх засіданнях, поруч була мама Сенцова. Прокуратура вимагала для режисера Олега Сенцова 23 року ув’язнення в колонії суворого режиму. Для Кольченко вимагали 12 років ув’язнення. Вирок не є остаточним, його оскаржать в апеляційному суді. Крім того, адвокати Сецова звернуться до європейського суду з прав людини, і будуть наполягати на повному виправданні режисера.

Нагадаємо, українського кінорежисера, сценариста та активіста євромайдан Олега Сенцова російська ФСБ затримала в ніч на 11 травня 2014 в Сімферополі і звинуватила у підготовці терактів у Криму, пізніше його перевезли до Москви. Зокрема, Сенцова звинувачують у керівництві диверсійно-терористичною групою "Правого сектора", яка нібито зробила 14 і 18 квітня +2014 підпали штабів "Російської громади Криму" і "Єдиної Росії" в Сімферополі, а також готувала в кримській столиці вибухи біля пам’ятника Леніну і Вічного вогню.


Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль