пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
07.09.2015 | ХПГ
У недержавних організаціях

Юристи ХПГ взяли участь у тренінгу з юридичної підтримки ВПО

   

2-3 вересня 2015 року юристи Харківської правозахисної групи взяли участь у методичному семінарі за підтримки Датської Ради з питань біженців за підтримки Управління Верховного комісара ООН у справах біженців у рамках проекту «Юридична підтримка ВПО та постраждалому від конфлікту населенню в Україні», який відбувся у м. Дніпропетровськ.

Протягом 2 днів юристи за допомогою інтерактивних методів вивчали методи роботи з внутрішньо переміщеними особами (далі - ВПО), особливості психологічної підготовки до подібних юридичних консультацій.
На тренінгу були розглянуті основні типові ситуації та проблеми, з якими звертаються ВПО – втрата паспорту та інших документів, що встановлюють особу, переміщення через блокпост, пошкодження нерухомого та рухомого майна внаслідок бойових дій, невиплата соціальних виплат або суттєве їх зменшення, порушення трудових прав ВПО, зокрема, втрата трудових книжок, поновлення на роботі тощо.

Разом з колегами з Сумської, Черніговської, Дніпропетровської, Запорізької, Донецької області юристи ХПГ у процесі обміну досвідом знайшли та сформулювали основні процедури вирішення таких проблем, які і планують використовувати у процесі виконання проекту.
До кінця 2015 року юристи ХПГ планують здійснити моніторинг порушень прав людини шляхом проведення зустрічей із внутрішньо переміщеними особами, інформування даних осіб про їх права та наявні можливості, роздачі інформаційних матеріалів та підготовки юридичних документів за результатами такої консультації на території Харківської та Донецької областей у рамках проекту «Юридична підтримка ВПО та постраждалому від конфлікту населенню в Україні».

Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль