пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
16.09.2015 | Георгій Кобзар
Армія

Мобілізація: «не проводити і не оголошувати»

   

У разі збереження найближчим часом режиму перемир’я на Донбасі наступна хвиля мобілізації в Україні буде відкладена або скасована. Таке рішення ухвалив Верховний головнокомандувач, Президент України Петро Порошенко.

Про це він оголосив у своєму вступному слові перед зустріччю з представниками парламентських фракцій коаліції 14 вересня.

«Мною прийнято рішення в умовах фактичної реалізації режиму припинення вогню відкласти мобілізацію, не проводити і не оголошувати. Сьогодні для цього з’явилися перші тендітні можливості. І використовувати зміни до бюджету в тому числі для збільшення контрактної складовою нашої армії», – зазначив П. Порошенко.

5 вересня Президент Петро Порошенко заявив, що «це перший тиждень, коли на фронті не стріляють і коли нарешті почали «працювати» Мінські домовленості».

«Ще гинуть у ДТП і по-іншому... але у боєзіткненнях, від обстрілів сьогодні не гинуть. І цей тиждень – тверда надія на те, що зусилля України, моєї команди – забезпечити мир – дадуть нам можливість будувати нову державу», – зазначив Порошенко.

Згодом Президент повідомив, що з 2 вересня в Україні проходить масштабна демобілізація.

Нагадаємо, 17 серпня завершилася шоста хвиля мобілізації – заключна в 2015 році. У Міноборони відзвітували про виконання плану: лише на 60%. За підрахунками МО, від мобілізації ухилилися 26,8 тис. українців.

Спікер Генштабу ЗСУ Владислав Селезньов раніше зауважив, що Генеральний штаб Збройних сил України допускає, що сьома хвиля мобілізації може пройти вже в 2016 році. Проте «Генштаб активно працює над збільшенням кількості військовослужбовців, готових служити за контрактом на півроку, рік».


Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль