увійти | реєстрація | забув пароль
сьогодні 25.09.2016 05:05
(за Київським часом)

навігатор

Kharkiv Human Rights Group Social NetworkingЛюдмила Алексєєва - лауреат премії імені Вацлава Гавела

29.09.15

Лауреатом премії Вацлава Гавела за внесок у справу захисту прав людини стала російська правозахисниця Людмила Алексєєва. Премію вручила глава ПАРЄ Анн Брассер у понеділок, 28 вересня, на засіданні Парламентської асамблеї Ради Європи.

Анн Брассер заявила, що Алексєєва стала «символом боротьби за права людини в Росії».

88-річна Людмила Алексєєва відома критикою режиму російського президента Володимира Путіна. Її критика передусім стосується російських законів, спрямованих на обмеження чи заборону діяльності неурядових і громадських правозахисних організацій.

«...Я не очень верю в быстрое улучшение общественного климата в моей стране, но долгосрочный прогноз у меня оптимистичный. Россия европейская страна. <...> Поэтому мы обязательно станем демократической страной и правовым государством. Я верю в это всем своим сердцем», - цитує РБК слова Людмили Алексєєвої з виступу на церемонії вручення Премія Вацлава Гавела за захист прав людини вручається щороку Радою Європи у співпраці з Бібліотекою Вацлава Гавела і правозахисним Фондом «Хартія 77».

В інтерв’ю кореспонденту Радіо Свобода Алексєєва заявила, що, незважаючи на отримані нею численні нагороди, вона найбільше пишається двома: премією імені Сахарова і премією імені Вацлава Гавела. 

Цього року до короткого списку премії Гавела увійшли також «Рух за права жінок в Афганістані» та «Молодіжна правозахисна ініціатива» (Youth Initiative for Human Rights).

 Ольга Гончарова

28.09.2015