пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
30.09.2015 | Юрій Шершень
Політика і права людини

Колишній член ЦК КПРС не підлягає люстрації?

   

Прес-служба Національного юридичного університету ім. Ярослава Мудрого поширила коментар щодо того, що нинішній ректор вишу, хоча й був членом ЦК КПРС, не підлягає люстрації.

За даними прес-служби, обмеження за законом «Про очищення влади» застосовуються до осіб, які були вибрані і працювали на керівних посадах Комуністичної партії Радянського Союзу, Комуністичної партії України, Комуністичної партії іншої союзної республіки колишнього СРСР, починаючи з посади секретаря районного комітету і вище.

Але, як зазначає прес-служба, ця норма, мовляв, не може бути застосована до осіб, які… були членами ЦК КПРС.

Зокрема, тому, що:
- ЦК КПРС не був постійно діючим партійним органом, а проводив свою роботу періодично,
- члени ЦК КПРС не входили до штатної номенклатурі кадрів і не оформляли службові правовідносини з партійним органом,
діяльність члена ЦК КПРС здійснювалася на громадських засадах і на безоплатній основі, без отримання зарплати за рахунок бюджету партійного органу.

У прес-службі Юридичного університету також підкреслили, що Тацій «ніколи не працював ні на яких посадах в партійних органах».

Нагадаємо, Василь Тацій, що з 1987 року є ректором вишу, у 1990-1991 роках був членом Центрального комітету КПРС.

До речі, за його ректорства «експерти» тодішньої Юридичної академії вже прославилися (точніше, ославилися) тим, що підготували висновок для Конституційного Суду щодо того, що Кучма мав право балотуватися на третій термін президентства. На цьому тлі заяви щодо того, що колишній член ЦК КПРС не підлягає люстрації виглядають цілком органічно.

У червні поточного року Міністерство освіти і науки України оголосило конкурс на посаду ректора Юридичного університету. Заяви на участь у конкурсі можна було подавати протягом двох місяців. Кандидатами на посаду ректора Університету офіційно зареєстровані професори Анатолій Гетьман і Василь Тацій, а також доцент Володимир Богуцький. Протокол про результати таємного голосування по цих кандидатурах потрібно надати до Міносвіти до 23 жовтня.


Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль