увійти | реєстрація | забув пароль
сьогодні 24.09.2016 23:52
(за Київським часом)

навігатор

Kharkiv Human Rights Group Social NetworkingНехудожнє кіно у Художній галереї

13.12.15 | Анастасія Шапошнікова

12 грудня у Художній галереї Художньо-меморіального музею І.Ю. Рєпіна в Чугуєві пройшло 2 кінопокази фільмів 12-го Мандрівного міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA.

Чугуївці подивилися не лише вітчизняні, а й зарубіжні роботи, які є досить актуальними для нас – українців. Приємно, що після кожного фільму у виставковій (по сумісництву глядацькій) залі починалося жваве обговорення побаченого, точилися дружні дискусії. В цілому, наші кінопокази охопили 4 документальні стрічки, подивилися б і більше, але треба було зважати на нестримний рух годинникової стрілки.

Здавалося, тематично ці документальні твори були різноманітними: «Володар» про маленьке село у Грузії, яке зіштовхнулося з декомунізацією у країні (і декомунізацією свідомості, котра в декого, на жаль, так і не здійснилася); «Пост Майдан» і «76-49», що висвітлюють найдраматичніші події з історії України, яка пишеться сьогодні; «Ефект доміно», де мова йде і про самоідентифікацію як нації, і про спорт, і навіть про кохання.

Однак все ж таки усі ці роботи мали дещо спільне – це висвітлення взаємодії окремої людини з суспільством, при цьому людини не гіперболізовано ідеальної, а реальної, яка помиляється, піддається сумнівам, вагається.

Дякуємо нашим відвідувачам-глядачам і окрема подяка «Центру правових та політичних досліджень «ДУМА» та «Чугуївській правозахисній групі», за підтримки яких здійснювався захід.

Анастасія Шапошнікова, науковий співробітник музею

дивись також:
Програма кінопоказів Docudays UA у Харкові з 30 жовтня по 6 листопада
На Харьковщине стартует XII Путешествующий фестиваль Docudays UA
Прес-конференція, присвячена відкриттю на Харківщині XIІ Міжнародного мандрівного фестивалю документального кіно про права людини «Docudays UA»
XII Мандрівний фестиваль документального кіно про права людини DOCUDAYS UA стартує 16 жовтня

коментарі

новий коментар