пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
13.01.2016 | Сергій Григор’єв
Право на життя

Росія використовує касетну зброю в Сирії

   

Група російських активістів повідомила про виявлення доказів того, що задіяна у сирійській кампанії російська авіація має на озброєнні касетні бомби.

За повідомленням Reuters, російські блогери з Conflict Intelligence Team опублікували фотографії та відеоролики російських ЗМІ та Міністерства оборони, на яких видно касетні бомби на сирійській авіабазі Хмеймім, яку використовує РФ.

В доповіді Conflict Intelligence Team йдеться про те, що як правонаступник СРСР Росія є учасником Четвертої Женевської Конвенції, яка забороняє невибіркові напади.

У грудні 2015 року міжнародна правозахисна група Human Rights Watch на основі отриманої з місць бомбардувань інформації зробила висновок, що Росія або використовувала касетні бомби в Сирії, або поставляла їх сирійській армії, або й те, й інше.

Правозахисники стверджують, що касетні бомби, застосовувані в Сирії, були виготовлені в СРСР і Росії. У доповіді також стверджується, що за цими ударами може стояти тільки урядова армія Сирії чи російські «Повітряно-космічні сили», адже озброєні опозиційні групи не використовують авіацію.

У доповіді також наголошується, що деякі типи касетних боєприпасів були зафіксовані в Сирії тільки після початку російської операції.

А правозахисна організація Amnesty International нещодавно заявила, що понад 200 цивільних вже загинули через авіаудари Росії у Сирії тільки в період з 30 вересня до 29 листопада 2015 року.

Як зазначають правозахисники, ці дані вказують на серйозні порушення міжнародного гуманітарного права з боку Росії.

Нагадаємо, в травні 2008 року в Дубліні був підготовлений «Договір про касетні боєприпаси» (Convention on Cluster Munitions), що забороняє застосування касетних бомб. Договір був підписаний 3 грудня 2008 року 93 державами. 1 серпня 2010 року міжнародна конвенція, яка забороняє застосування касетної зброї, вступила в силу. На сьогоднішній день цей документ підтримали 108 країн.

Однак найбільші виробники касетних боєприпасів і власники найбільших арсеналів – США, Росія, Китай – це угоду не підписали. Також від прийняття договору відмовилися Індія, Бразилія, Південна Корея, Пакистан, Ізраїль та Сирія.

Касетні бомби – це контейнери, які вибухають у повітрі, розкидаючи на значну площу дрібнокаліберні бомби. Останні нерідко не вибухають, перетворюючись на справжні міни.


Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль