пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
13.01.2016
Кримінально-виконавча система

Правозахисники мають намір звернутися до ЄСПЛ через події в Бердянській ВК-77 у лютому минулого року (+відео)

   

12 січня в агентстві «Інтерфакс-Україна» відбулася прес-конференція, присвячена минулорічним подіям у Бердянській виправній колонії № 77. Тоді, 27 лютого 2015 року, як нагадав заступник директора Харківської правозахисної групи Олександр Павліченко, у ВК-77 дванадцятьох новоприбулих засуджених побили, постраждалим не надали медичну допомогу, а з боку співробітників колонії на засуджених чинився тиск.

За словами колишнього засудженого Миколи Молокова, на ув’язнених чиниться тиск з боку співробітників виправної установи, і лише двоє з дванадцяти побитих засуджених розповіли про цей інцидент.

Микола розповів, що тоді побили всіх новачків. Він одразу подав скаргу керівництву колонії, і як наслідок – 8 днів в ізоляторі. На знак протесту Микола намагався порізати собі вени. А потім – нове кримінальне провадження начебто за побиття працівника колонії в перший день перебування. Молоков впевнений, що саме його відмова мовчати є цьому причиною.

Товариш Миколи, колишній в’язень Максим Надточний, розповів, що так у колонії приймають усіх засуджених без винятків.

Начальник колонії Максим Чукина відмовився коментувати цю ситуацію. Проте, на прес-конференцію колишніх ув’язнених оперативно відреагувала пенітенціарна служба. На сайті розмістили публікацію з поясненнями: бійка була, але її спланували самі в’язні, про що свідчить багато фактів. Засуджені не хотіли виходити з автозаку, робили масові спроби самогубства, лізли з кулаками до охоронців тощо.

«На сьогоднішній день належного розслідування не проведено. Винні не були встановлені і не були притягнуті до відповідальності. І практика такого побиття триває, аналогічний випадок (у цьому виправному закладі – ред.) відбувся 14 серпня 2015 року»,– розповів О. Павліченко.

«Наразі ми вважаємо, що на національному рівні вже немає жодних правових механізмів відновити права та притягнути до відповідальності винних осіб і тому ми змушені звернутися до Європейського суду з прав людини. Я думаю, що ЄСПЛ все-таки розгляне цю заяву. І це буде ще одне рішення проти України, що засвідчить, що у нас в місцях позбавлення волі продовжують жорстоко ставитися до засуджених, а правоохоронні органи продовжують це покривати»,– заявив помічник адвоката Василь Мельничук.

За матеріалами Інтерфакс–Україна, Телеканал новин «24»

Рекомендувати цей матеріал

коментарі

щоб розмістити повідомлення чи коментар на сайт, вам потрібно увійти під своїм логіном »»

2016.12.25 | Сергій

Потрібно на законодавчому рівні закріпити обов’язок співробітників виправних установ носити постійно включені відеореєстратори і при відсутності відео всі спірні моменти трактувати на користь засуджених.Питання в іншому чи завжди те що говорять засуджені 100 відсотків правда

При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль