увійти | реєстрація | забув пароль
сьогодні 01.10.2016 01:02
(за Київським часом)

навігатор

Kharkiv Human Rights Group Social NetworkingПравозахисники мають намір звернутися до ЄСПЛ через події в Бердянській ВК-77 у лютому минулого року (+відео)

13.01.16

12 січня в агентстві «Інтерфакс-Україна» відбулася прес-конференція, присвячена минулорічним подіям у Бердянській виправній колонії № 77. Тоді, 27 лютого 2015 року, як нагадав заступник директора Харківської правозахисної групи Олександр Павліченко, у ВК-77 дванадцятьох новоприбулих засуджених побили, постраждалим не надали медичну допомогу, а з боку співробітників колонії на засуджених чинився тиск.

За словами колишнього засудженого Миколи Молокова, на ув’язнених чиниться тиск з боку співробітників виправної установи, і лише двоє з дванадцяти побитих засуджених розповіли про цей інцидент.

Микола розповів, що тоді побили всіх новачків. Він одразу подав скаргу керівництву колонії, і як наслідок – 8 днів в ізоляторі. На знак протесту Микола намагався порізати собі вени. А потім – нове кримінальне провадження начебто за побиття працівника колонії в перший день перебування. Молоков впевнений, що саме його відмова мовчати є цьому причиною.

Товариш Миколи, колишній в’язень Максим Надточний, розповів, що так у колонії приймають усіх засуджених без винятків.

Начальник колонії Максим Чукина відмовився коментувати цю ситуацію. Проте, на прес-конференцію колишніх ув’язнених оперативно відреагувала пенітенціарна служба. На сайті розмістили публікацію з поясненнями: бійка була, але її спланували самі в’язні, про що свідчить багато фактів. Засуджені не хотіли виходити з автозаку, робили масові спроби самогубства, лізли з кулаками до охоронців тощо.

«На сьогоднішній день належного розслідування не проведено. Винні не були встановлені і не були притягнуті до відповідальності. І практика такого побиття триває, аналогічний випадок (у цьому виправному закладі – ред.) відбувся 14 серпня 2015 року»,– розповів О. Павліченко.

«Наразі ми вважаємо, що на національному рівні вже немає жодних правових механізмів відновити права та притягнути до відповідальності винних осіб і тому ми змушені звернутися до Європейського суду з прав людини. Я думаю, що ЄСПЛ все-таки розгляне цю заяву. І це буде ще одне рішення проти України, що засвідчить, що у нас в місцях позбавлення волі продовжують жорстоко ставитися до засуджених, а правоохоронні органи продовжують це покривати»,– заявив помічник адвоката Василь Мельничук.

За матеріалами Інтерфакс–Україна, Телеканал новин «24»

дивись також:
Жорстоке побиття засуджених, які прибули етапом 27 лютого до Бердянської виправної колонії № 77. ПРЕС-АНОНС
Сім-сім, відкрий двері, або візит до Бердянської ВК-77

коментарі

новий коментар