пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
25.01.2016 | Юрій Шершень
Політика і права людини

Комуністична партія в Україні сконала

   

Як повідомила прес-служба Міністерства юстиції, Вищий адміністративний суд України відмовив у відкритті касаційного провадження за касаційною скаргою КПУ, яка в судовому порядку намагалася оскаржити Правовий висновок Комісії з питань дотримання Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки».

Цей висновок встановив невідповідність діяльності, найменування та символіки Комуністичної партії України вимогам українського законодавства.

Вищий адміністративний суд постановив, що «касаційна скарга є необґрунтованою, а викладені в ній доводи не викликають необхідності перевірки матеріалів справи, оскільки заявник не наводить підстав, які б дозволили вважати, що суд неправильно застосував норми матеріального або процесуального права».

Дана ухвала Вищого адміністративного суду України оскарженню не підлягає.

Після цього очільник забороненої КПУ Петро Симоненко зазначив, що «ситуація з відмовою у розгляді касаційної скарги… має позитивні моменти». Оскільки це, мовляв, «прискорює процес подачі позову до ЄСПЛ».

Нагадаємо, Закон «Про засудження комуністичного і націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» набув чинності в травні 2015 року.

У липні 2015 року глава Мін’юсту України Павло Петренко повідомив, що після прийняття законів про декомунізацію була створена незалежна комісія, яка протягом місяця проводила перевірку на відповідність трьох комуністичних партій в Україні – КПУ, Компартії (оновленої) і Комуністичної партії робітників і селян. На основі висновків комісії він підписав 3 накази, які визначають, що компартії України, зокрема, у своїй діяльності, у найменуванні, у символіці, статуті та програмі не відповідають вимогам законодавства і не можуть бути суб’єктами виборчого процесу.

16 грудня 2015 року Окружний адмінсуд міста Києва задовольнив позов Мін’юсту України в повному обсязі, заборонивши діяльність КПУ.


Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль