пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
29.03.2016 | ХПГ-інформ
Політика і права людини

У політичного заручника Кремля Станіслава Клиха виникли серйозні проблеми зі здоров’ям

   

У Станіслава Клиха, котрого разом із Миколою Карпюком судять у Верховному Суді Чечні вже півроку, виникли серйозні проблемі зі здоров’ям. Адвокати та правозахисники вкрай занепокоєні його фізичним та психологічним станом. Після викрадення чоловіків, яке сталося в 2014 році, та висунення їм подальших звинувачень щодо участі в Першій Чеченській війні 1994 - 1995 років – формування бандитського угрупування «Вікінг» та убивстві декількох десятків х військових, російська влада не цуралася найжахливіших засобів задля того, аби «вибити» потрібні докази за будь-яку ціну.

Миколу Карп’юка та Станіслава Клиха жорстоко катували із застосуванням електричного струму. Уже під час слідства і самі постраждалі, і їх представники неодноразово наголошували на тому що «звірства» не припиняються. Відтак, наприклад, рана на нозі у Станіслава настільки серйозна, що не дає можливості нормально носити взуття. Усю зиму він проходив в літніх резинових капцях. Були подані клопотання на проведення медичних експертиз, більш того – ці експертизи навіть відбулись і детально описали усі сліди на тілах чоловіків, але цікава справа - грозненські експерти зазначили, що не можуть визначити спосіб походження вказаних пошкоджень. 

Пізніше, 1 березня 2016 року адвокат Марина Дубровіна заявила, що її підзахисний Станіслав Клих поскаржився, що «йому приблизно протягом двох тижнів, тобто з середини лютого 2016 року, щодня дають якісь медичні препарати (таблетки)», начебто від застуди. До того ж, кололи невідомі уколи, незважаючи на те, що він чинив опір.

Зрозуміло, що у Клиха після усього пережитого стався серозний нервовий зрив. Для виступу у суді на стороні захисту приїхала велика українська делегація – журналісти, правозахисники, свідки захисту – літня мати Станіслава Клиха Тамара Іванівна та рідний брат Миколи Карпюка – Анатолій. Журналістів до залу суду не пустили, дивним чином відмовивши у акредитації – нікому не потрібен розголос цієї «незручної» справи. Пустили тільки свідків, які розповідали про місцезнаходження Клиха та Карпюка в ті зимові дні 1994- 1995 років.

Станіслав, побачивши матір, кинувся на клітку, у нього сталася справжня істерика, яка власне і стала дуже яскравим проявом того, що йому необхідне термінове лікування. Але належну психіатричну експертизу російська сторона звісно не проводить, тому що вважає, що Клих «симулянт».


Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль