увійти | реєстрація | забув пароль
сьогодні 30.09.2016 23:24
(за Київським часом)

навігатор

Kharkiv Human Rights Group Social NetworkingХарківські чиновники вважають, що надавати системну допомогу переселенцям – передчасно

17.05.16 | Юрій Шершень

«Повідомляємо, що в області разом з органами СБУ тривають перевірки фактичного місця проживання внутрішньо переміщених осіб. Так, із взятих органами соціального захисту населення 204,4 тис. осіб, станом на 28.04.2016 – не підтверджено місце фактичного проживання 60,0 тис. ВПО, 53 тис. осіб не продовжили термін дії довідок, виданих у 2014 році (через Державну міграційну службу), знялися з обліку за заявою або змінили місце проживання ще 11,8 тис. осіб. Таким чином в області перебувають як переселенці 76,2 тис. осіб».

У зв’язку з цим Департамент соціального захисту населення Харківської облдержадміністрації вважає «передчасним прийняття регіональної програми» підтримки внутрішньо переміщених осіб.


Таку відповідь отримали у Чугуївській правозахисній групі з Харківської обласної ради, куди правозахисники спрямували розроблений громадськістю проект «Програми підтримки громадян України, які переселилися з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції (внутрішньо переміщених осіб) в Харківську область, на 2016-2017 роки».

Мало того, що апарат Облради фактично самоусунувся від тієї функції, на якій наполягали правозахисники – передати цей Проект на розгляд обласним депутатам, а чомусь переклав це питання на департамент ХОДА. Так ще й чиновники останнього відписалися в дусі «проблема вирішується – кількість ВПО зменшується», тому, мовляв, приймати відповідну програму «передчасно». 

Залишаємо за дужками правомірність «перевірки фактичного проживання» людей, єдиною «провиною» яких є намагання знайти в рідній країні прихисток від бойовиків та окупантів, що заполонили їхні домівки, «не продовження терміну дії» законодавчо визнаних БЕЗСТРОКОВИМИ (!) довідок та інші чиновницькі «перли», які є свідченням масових порушень прав вимушених переселенців.

А також чіткою ілюстрацією «нового курсу» місцевих владників у «вирішенні» питань ВПО: зробити так, щоб людей такої категорії взагалі не було на Харківщині або стало якомога менше – бодай змінюють місце проживання на інші області України: немає людини – немає проблеми!

дивись також:
Оцінка проявів дискримінації стосовно внутрішньо переміщених осіб на території Харківської області
Кабмін незаконно запровадив перевірки місць проживання переселенців
Якщо чиновники проти, обласну програму допомоги ВПО розробляє громадськість
Програма підтримки внутрішньо переміщених осіб у Харківській області – потрібна! ПРЕС-АНОНС

коментарі

новий коментар