пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
03.08.2016 | Роман Лихачов
Право на охорону здоров’я

Хворі прагнуть лікуватися, а не вмирати! (доповнено)

   

На Харківщині, у Чугуєві та Чугуївському районі, на безкоштовні медичні препарати, якими має забезпечувати людей держава, грошей не виділено.

І відтепер 52 людина, хвора на онкологічні захворювання, повинна витрачати шалені гроші (1 курс хіміотерапії вартує від 3 до 20 тисяч грн.). Або вмирати…

За нашими підрахунками, Чугуївщина потребує 850 тис грн. на ліки та медпрепарати з онкології.

Аналогічна ситуація і з психічними хворими – їм теж перестали виписувати безкоштовні ліки, що може призвести до рецидивів, які загрожуватимуть життю й здоров’ю самих недужних та їх рідних і близьких.

І так – по 18 пільговим категоріям, включаючи учасників бойових дій. Субвенцію дали тільки на зарплату лікарям. Вихід – або область виділить гроші або вплине на Чугуївські райраду та міськраду додатково виділити кошти.

Інакше хворі вимушені будуть вдатися до акцій протесту – іншого виходу в них просто не залишиться.

Ця кричуще становище вимагає термінового вирішення!

PS: Зазначимо, що після проведеної Чугуївською правозахисною групою (за підтримки програмної ініціативи «Громадське здоров’я Міжнародного фонду «Відродження») активної адвокаційної кампанії, ситуація зрушила з мертвої точки. На червневій сесії Чугуївської міської ради голова ЧПГ Роман Лихачов гостро підняв питання відсутності фінансування ліків для онкохворих, унаслідок чого міський голова доручила «розібратися» в цьому. Як результат, наприкінці липня Чугуївська міськрада внесла зміни до бюджету, відповідно до яких адресно були виділені кошти на онкологію.


Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль