пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
05.12.2016 | Павло Шваб
06

Україна планує відкриття залізничних КПВВ з окупованою територією

   

Харківська правозахисна група продовжує здійснювати моніторинґові візити до лінії розмежування між Збройними Силами України та незаконними збройними формуваннями «ЛНР».

Так, цього разу проведено поїздку до таких населених пунктів: Станиця Луганська, Макарове, Валуйське та Пшеничне Луганської області.

Під час моніторинґового візиту співробітникам ХПГ вдалося поспілкуватися з начальником залізничної станції «Кондрашівська-Нова»Максимом Євгеновичем Кухарем.

Начальник станції повідомив, що на теперішній час відновлено залізничне сполучення та курсує приміський дизель-поїзд від станції «Кондрашівська-Нова» (Станиця Луганська) до «Лантранівки» (Троїцьке) щодня, окрім середи та неділі. Вартість проїзду до Старобільська становить 13.20 грн., а до Лантранівки 21.00 грн.

Під час інтерв’ю М.Кухар відзначив, що також ведуться переговори з обома сторонами щодо запуску приміського дизель-поїзда до окупованого Луганська. Сполучення відбуватиметься між станціями «Луганськ» та «Кондрашівська-Нова». На станції «Кондрашівська-Нова» вже ведуться роботи для підготовки Контрольно-пропускного пункту в’їзду і виїзду (КПВВ).

В приміщенні вокзалу буде налагоджено 12 робочих місць прикордонників для перевірки документів. Готується приміщення для осіб, які не матимуть документів, а також вбиральня та місце громадського харчування. Вартість проїзду складатиме близько 20.00 грн.

Планувалося запустити дизель-поїзд до Луганська перед Новим роком, але із затягуванням переговорів дата запуску точно невідома.

Не варто ще раз нагадувати про те, що через бойові дії на сході України «Укрзалізниця» ще в 2014 році обмежила маршрути поїздів Київ–Луганськ і Одеса–Луганськ.

«Залізнична цивілізація» з того часу закінчується в Лимані на Донецькому напрямку та в Лисичанську – на Луганському. Єдино можливим способом потрапити на окуповану територію стали шість КПВВ. З початком війни кожен з КПВВ щодня перетинають тисячі людей, що опинилися заручниками ситуації.

Таким чином, наявність хоча б одного залізничного коридору для жителів окупованих територій стала би цілком логічною. Як зазначив в нашій бесіді М.Кухар, залізничний переїзд на «ту сторону» значно скоротить черги на КПВВ. Процедуру перетину лінії розмежування буде трохи спрощено.

Від себе хочу додати: це той самий випадок, коли влада нарешті йде назустріч людям.


Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль