пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
16.12.2016 | Ольга Багалій
Вісті з пострадянських країн

У Росії суд відмовився виключити «Меморіал» зі списку «іноземних агентів»

   

Замоскворецький суд Москви визнав законним включення міжнародного правозахисного центру «Меморіал» до реєстру «іноземних агентів». У постанові судді Неллі Рубцевої, оголошеному в п’ятницю, 16 грудня, говориться, що організації відмовлено в адміністративному позові до Мін’юсту РФ.

Згідно з матеріалами справи, міністерство визнало діяльність «Меморіалу» політичної через публікацією думок членів центру, які критикують закон про НКО і визнання «іноагентом» «Сахаровського центру», а також за публікації з приводу вбивства Бориса Нємцова і військових дій в Україні.

У своєму позові до міністерства юстиції «Меморіал» намагався оскаржити розпорядження цього відомства про внесення центру в список «іноземних агентів». За словами виконавчого директора НКО Олени Жемкової, рішення суду першої інстанції буде оскаржене після отримання його повного тексту.

Напередодні суд Петрозаводська заарештував на два місяці голову карельського регіонального відділення правозахисного товариства «Меморіал» історика Юрія Дмитрієва, якого Слідчий комітет РФ звинувачує у виготовленні дитячої порнографії. 14 грудня, Тверський суд Москви оштрафував правозахисний центр на 300 тисяч рублів за те, що при публікації одного з його матеріалів не був зазначений статус «іноземного агента».


Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль