пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
25.01.2017 | медіа група ХПГ
Хроніка

Суд ЄС визнав поставки російської зброї на Донбас

   

Суд ЄС визнав законними санкції проти російського виробника систем протиповітряної оборони концерну "Алмаз-Антей". Концерн намагався оскаржити заморозку своїх активів.

Раніше повідомлялося, що у список санкцій також увійшли перший заступник голови адміністрації президента РФ Олексій Громов, засновник російського інвестфонду "Маршал Капітал" Костянтин Малофєєв, якого називають спонсором донбаських бойовиків, а також наближені до Володимира Путіна олігархи Аркадій Ротенберг, Юрій Ковальчук і Микола Шамалов.

Крім того, в список увійшли члени терористичної організації "ДНР" Борис Литвинов і Оксана Чигрина і "призначений" в травні указом Володимира Путіна міністром внутрішніх справ по Республіці Крим Сергій Абісов.

Серед компаній, що потрапили під санкції ЄС, - Російський національний комерційний банк, завод ППО Алмаз-Антей і авіакомпанія Добролет.

Таким чином загальна кількість фігурантів списку санкцій становить вже 95 фізичних осіб та 23 юридичних.

У своєму рішенні суд зазначає, що Рада ЄС представила достатні свідчення того, що Росія відправляє зброю сепаратистам на сході України. "Алмаз-Антей", що виробляє озброєння для Росії, тим самим опосередковано підтримує порушення територіальної цілісності сусідньої держави, встановив суд.

При цьому в суді зазначили, що Рада ЄС не зобов'язана була доводити пряме використання сепаратистами зброї, виробленого концерном, щоб обгрунтувати санкції. Крім цього, на прийняття рішення про санкції не вплинула катастрофа "Боїнга", який, як вважає слідство, був збитий ракетою комплексу "Бук", виробленого концерном.

Санкції проти "Алмаз-Антея" були введені влітку 2014 року в рамках розширення заборонних заходів проти Росії у зв'язку з конфліктом на Донбасі.


Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль