пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
14.03.2017 | Андрій Діденко
Право на справедливий суд

Депутати зволікають із ухваленням Законопроекту 2033а

   

Сьогодні, 14 березня, Харківська правозахисна група провела чергову акцію під стінами парламенту на підтримку Законопроекту 2033а, який дає надію та можливість засудженим за радянським кодексом людей, справи яких були сфабриковані, на справедливий судовий перегляд.

Цей Законопроект після ухвалення депутатами в першому читанні нібито завис у повітрі. Сім разів його включали до порядку денного для голосування в парламенті, але в непрохідних списках і за таким номером, що на голосування у другому читанні цей Законопроект не ставився. Також цьому сприяє низька кількість депутатів на засіданнях.

Акція була ініційована родичами засуджених до довічного позбавлення волі, що відбувають покарання за вироками судів після розгляду сфабрикованих кримінальних справ – без жодного шансу домогтися перегляду справи.

Харківська правозахисна група в парламенті демонструвала фотовиставку «Свавільно засудженим волю! Законопроект 2033а останньої надії», щоби парламентарі мали можливість подивитися в очі засудженим до вищої міри покарання – довічного позбавлення волі без жодної можливості на перегляд справи справедливим судом.

Фотовиставка демонструвала вісім таких справ, але їх набагато більше. Експерти ХПГ мають на меті дослідити 20 історій – 20 справ таких засуджених. Час спливає, депутати не квапляться з ухваленням Законопроекту, а люди помирають, не дочекавшися правосуддя.

Протягом останнього часу померли Олександр Рафальський, Андрій Сорока… Хто наступний?!

Схаменіться, народні обранці! Проголосуйте в другому читанні Законопроект 2033а і дайте шанс засудженим отримати можливість справедливого перегляду своїх справ у суді.


Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X




забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль