пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
31.03.2017 | медіа група ХПГ
Хроніка

Меджліс кримськотатарського народу подав на Росію скаргу в Європейський суд

   

Задокументовано 18 зникнень кримських татар на півострові. Тіла декількох активістів знайшли зі слідами побоїв і тортур.

29 березня Меджліс кримськотатарського народу подав скаргу до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) на дії російської влади, які включили до представницького органу кримських татар в список екстремістських організацій, заборонивши його діяльність.

Про це повідомляє правозахисний центр «Меморіал» (Москва), який разом з Європейським центром захисту прав людини (Англія) і Української Гельсінкської групою представляє інтереси Меджлісу в ЄСПЛ.

"У скарзі Меджліс вказав, що включення його в список екстремістських організацій і припинення його діяльності порушують статтю 11 (свобода зібрань та об'єднань) Європейської конвенції про захист прав людини і основних свобод.

Крім того, організацію заборонили, а її членів переслідують в зв'язку з їх політичною позицією, що є порушенням статті 18 (межі використання обмежень щодо прав) ", - йдеться в повідомленні.

Також в зверненні до ЄСПЛ йдеться, що російські суди не визнають статусу Меджлісу як представницького органу корінного кримського народу, тим самим порушуючи статтю "заборона дискримінації". Його також позбавили права на справедливий судовий розгляд.

"Меморіал" зазначив, що задокументовано 18 насильницьких зникнень кримських татар на окупованому півострові, вони не розслідувані. Тіла декількох активістів знайшли зі слідами побоїв і тортур.

У документі також відзначили, що влада незаконно обшукують мечеті, ісламські школи та приватні будинки кримських татар. Багато з них були змушені виїхати на Україну або в материкову Росію.

Кілька кримськотатарських ЗМІ заборонені, інші переслідуються.

Також в заяві йдеться про те, що на розгляді ЄСПЛ перебуває близько трьох тисяч окремих скарг, що мають відношення до подій в Криму і на сході України.

Нагадаємо, 12 квітня 2016 року прокурора Криму призупинив діяльність Меджлісу.


Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль