пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
11.07.2017 | Наталка Ковальчук
Погляд

Чужі вовки - на наше поле, або дещо про нові трюки московської пропаганди

   

Коли недавно українці з притаманним нашому народу гумором почали коментувати у соціальних мережах повідомлення про те, що відомий російський інформаційний ресурс запускає передачу «А що там у хохлов», спочатку подумалося, що то якийсь черговий фейк.

А ні. Виявилося – правда.

Принаймні немає підстав не вірити такому серйозному джерелу як http://www.bbc.com, де вміщено публікацію з цього приводу. У ній, зокрема, зазначено, що варіант зі словом «хохли», - це ніби то поки що робоча назва, яка згодом може бути й змінена.  

Втім не важливо, як буде називатися передача, чи «що там у хохлов», чи у «бандерівців», чи якось інакше. У сусідній країні  давно вже практично всі ЗМІ висвітлюють події, котрі відбуваються на наших теренах, у такому собі укропно-карательному стилі з відвертими образами і випадами стосовно  українського суспільства.

Тож навряд варто дивуватися, що автори проекту ще тільки позиціонуючи його запуск, вже  оперують словом,   котре у словнику російської літературної мови подане як образливе для українців і за вживання якого у 2015 році почала блокувати користувачів адміністрація «Фейсбуку».

Тому що й очікуваний результат від цього нового елемента інформаційної війни, котру країна-агресор активно веде проти України, скоріш за все буде одним і тим же: більше брехні,  всілякого негативу і відвертих  фейкових повідомлень  стосовно України і її народу.

До речі, того самого народу, на котрий, певно,  і  буде спрямовуватися це «інформаційне мовлення». Адже у згаданій вище публікації  http://www.bbc.com також зазначено, що виходитимуть передачі українською мовою. Або тією, яку творці проекту вважатимуть українською, бо нібито вони її ще й вивчатимуть у процесі роботи.

Тож для росіян, 59 відсотків яких, за даними недавнього соціологічного опитування «Левада-центру», негативно ставляться до України (http://www.bbc.com) навряд буде цікавим і зрозумілим такий проект.  

Вочевидь планується не що інше, як промивання мізків якраз українській аудиторії. Аби, обрядивши ворожих інформаційних вовків у м’яку овечу шкуру облудливих слів,  продовжувати  вперто   формувати у певної частини наших громадян прихильне ставлення до країни-агресора, просувати в український загал заяложену ідею братерства і дружби.

Бо навряд доводиться очікувати на щось нове з-за російського «поребрика».

Справді,бо, не будуть же там розповідати, наприклад, про те, що за даними щорічного американського рейтингу соціального прогресу, який визначає розвиток країн,  Україна випередила Росію. https://www.depo.ua

Причому, за такими важливими чинниками як умови життя, освіта,  медицина, свобода вибору та слова, захист  прав людини, доступ  до технологій, санітарні умовами, толерантність. І  свідчать це, що ми йдемо до побудови такого суспільства, де першочерговими є загальнолюдські цінності, а не тоталітарно-мілітаристські гасла.

Можливо, це якраз найбільше й дратує наших закордонних недругів. А відтак придумують всіляки пропагандистські трюки, аби применшити значення України у світі, а її народ, який  не просто заявив про право бути незалежним, а виборов його у непростому протистоянні,  звести до рівня «хохлів».

Втім, хочеться сподіватися, що і цього разу ноу-хау московської пропаганди знівелюється українським гумором, як було вже не раз. Бо коли Україна сміється, то ніякі трюки не допомагають.


Рекомендувати цей матеріал

коментарі

щоб розмістити повідомлення чи коментар на сайт, вам потрібно увійти під своїм логіном »»

2017.07.12 | leonid

я не згоден з авторкою тому, що білі українці погано розуміють жовтих росіян

згорнути вітку

2017.08.08 | admin

А де ви побачили таке у авторки?!!

При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль