пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
17.01.2018
джерело: www.memo.ru

Росія: Підпал офісу «Меморіалу» в Назрані

   

У ніч проти 17 січня скоєно підпал офісу Правозахисного центру «Меморіал» у Назрані (Інгушетія).

Відеокамера зафіксувала, як о 03:35 до будівлі під’їхала машина, з якої вийшли двоє людей у масках, які тримають в руках каністру. Приставивши до стіни драбину, вони піднялися до вікна другого поверху, де й розташоване приміщення «Меморіалу». Мимохідь вони намагалися зламати відеокамеру. Потім невідомі покинули зону видимості камери. Судячи з результатів, вони розбили вікно та проникли в приміщення, розбризкали вміст каністри й підпалили. Ймовірно, вони також використовували якусь речовину з пластикової пляшки, обгорілі залишки якої виявлені в приміщенні. На відеокамеру потрапила і втеча з місця подій: невідомі спустилися тою самою драбиною з порожньою каністрою в руках.

Постраждали три кімнати з шести: швидко приїхали пожежники й змогли зупинити поширення вогню. Згоріла частина документації, оргтехніка.

Робота представництва «Меморіалу» в Інгушетії присвячена виключно проблемам прав людини на території республіки і ніяк не пов’язана з чеченською тематикою. Проте, заявляють в ПЦ «Меморіал», зв’язок цього підпалу з тими силами, які намагаються знищити роботу ПЦ «Меморіал» у Чечні й витиснити «Меморіал» в цілому з усього регіону Північного Кавказу, є очевидним. Правозахисники розцінюють підпал як вчинення терористичного акту.

Приміщення правозахисного центру «Меморіал» у Назрані після підпалу (Фото з сайту memohrc.org)

Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль