пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
24.01.2018
Вісті з пострадянських країн
джерело: memohrc.org

Звернення Міжнародного Меморіалу до російської та міжнародної громадськості

   

Заява у зв’язку з переслідуванням Оюба Тітієва

9 січня в Чечні затримали керівника грозненського Правозахисного центру «Меморіал» в республіці Оюба Тітієва. Його звинувачують у «зберіганні наркотиків». Справу проти Тітієва сфальсифіковано найпростішим чином: наркотики, нібито вилучені під час трусу в його автомобілі, були підкинути тими, хто проводив трус – старий, грубий і бездарний поліцейський прийом.

Чи є арешт Тітієва ініціативою чеченської влади або місцеві поліціянти отримали «відмашку» на провокацію з Москви?

Може, ті, хто всіма засобами намагається скомпрометувати «Меморіал» і його роботу, розміркували: громадська думка давно звикла до беззаконня, що панує в Чеченській республіці, і в будь-якому випадку спише арешт Тітієва на це беззаконня?

Чи слід чекати чергового «викривального» репортажу на телеканалі НТВ, в якому активіст «Меморіалу» буде зображений наркоманом, ба більше – наркоділком – подібно до того, як намагалися подати педофілом і виробником дитячої порнографії керівника карельського «Меморіалу» Юрія Дмитрієва? «Справа Дмитрієва» зараз з тріском розвалюється в суді; чи не намагається хтось взяти реванш за поразку в Петрозаводську, сконструювавши нову фальшивку – «справа Тітієва»?

Ми поки що не знаємо відповіді на ці запитання. Але ми знаємо інше: цього разу провокація, організована в Чеченській республіці, тобто на території, де давно вже не існує ні закону, ні справедливості. Становище Оюба Тітієва видається нам вкрай небезпечним.

Єдине, що ми можемо зробити в цій ситуації – це просити російську та міжнародну громадськість пильнувати «справи Тітієва» настільки ж уважно та реагувати на неї настільки ж гостро й зацікавлено, як це було в ході «справи Дмитрієва». Необхідно домагатися передачі розслідування кримінальної справи щодо Тітієва до Слідчого департаменту МВС РФ – після неодноразових образливих і загрозливих висловів глави Чеченської Республіки Кадирова на адресу правозахисників неможливо розраховувати на сумлінне розслідування в Грозному.

Необхідно передати матеріал перевірки за заявою Тітієва про злочин, вчинений щодо нього поліціянтами, зі слідчого управління Слідчого Комітету РФ у Чеченській Республіці до вищого слідчого органу.

Широка громадська кампанія навколо справи Юрія Дмитрієва завадила ухвалити неправосудний вирок на підставі фальшивої експертизи.

Ми розуміємо: Грозний – це не Петрозаводськ, тут все набагато гірше. Але йдеться про життя людини, чесної та мужнього.

Перемогти буде не просто, але ми не маємо права опускати руки.

Правління Міжнародного Меморіалу

24.01.2018

Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль