пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
23.02.2018 | ХПГ-інформ
Політика і права людини

Український консул зустрівся з Павлом Грибом

   

Учора, 22.02.2018, відбулася зустріч українського консула з Павлом Грибом, якого незаконно утримують у СІЗО в Російській Федерації. Про це повідомила в Twitter речниця МЗС Мар’яна Беца: «Сьогодні відбулась зустріч укр консула з незаконно утримуваним в РФ П.Грибом. Вперше, завдяки консулам, зустріч відбулась українською мовою».

Також вона написала, що «Належного лікування П.Гриб не отримує. Вимагаємо доступ укр лікарів до політв’язня. Вчергове вимагаємо від РФ звільнити Павла».

Про зустріч з консулом написав також у Facebook батько Павла Ігор Гриб. За його словами, попередня зустріч була 20 листопада минулого року, тривала 7 хвилин і була припинена адміністрацією СІЗО через спілкування українською мовою.

«Консули кажуть, що Павло дуже блідий, продовжує скаржитись на поганий стан здоров’я, сильний біль в шлунку, загальну слабкість, втрату ваги (я вже не розумію куди далі можливо худнути). Начебто, на кошти Павла були придбані ліки, та йому їх не дають приймати, бо лікар СІЗО вважає це не доцільним. Все життя Павло приймав комплекси підтримуюючих медичних препаратів, бо це для нього життєво необхідно! А тюремний лікар проти! Ніякої медичної допомоги», – написав І. Гриб.

Нагадаємо, Павло Гриб зник 24 серпня в Білорусі під час подорожі до міста Гомеля, де мав зустрітись із дівчиною, з якою познайомився в соціальних мережах. У вересні російська влада повідомила, що він перебуває у слідчому ізоляторі міста Краснодара. Павла звинувачують у тероризмі. Генеральна прокуратура України відкрила провадження через зникнення українця. Павло через інвалідність має постійно вживати спеціальні препарати.


Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль