пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
28.02.2018 | ХПГ-інформ
Право на приватність

Суд визнав винним військового комісара у розголошенні персональних даних

   

26 лютого у Єдиному державному реєстрі судових рішень опублікована постанова Личаківського районного суду міста Львова, ухвалена 19 лютого цього року, якою військового комісара Львівського обласного військового комісаріату оперативного командування «Захід» Сухопутних військ ЗСУ визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 188-39 КУпАП (порушення законодавства у сфері захисту персональних даних).

Суд постановив «застосувати до» військового комісара «адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 300 (триста) неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 5 100 (пять тисяч сто) грн. 00 коп», а також «стягнути (…) на користь держави 352,40 грн. судового збору у справі».

Нагадаємо, 22 листопада 2017 року на своїй сторінці у Facebook Львівський військкомат оприлюднив імена, по батькові та прізвища, а також дату народження та район проживання 15 000 призовників. Це викликало скандал, бо є розголошенням персональних даних, за яке в українському законодавстві передбачено покарання. Сторінка була доступна протягом 7 годин.

Позов до суду подало Регіональне представництво Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Львівській області.

У постанові суду також мовиться, що «на постанову може бути подана апеляційна скарга до Апеляційного суду Львівської області протягом десяти днів з дня її винесення через місцевий суд».


Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль