пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
06.03.2018 | ХПГ-інформ

Чечня: суд залишив політв’язня Оюба Тітієва під вартою

   

Сьогодні, 6 березня, Старопромисловський районний суд міста Грозного (Чеченська Республіка) продовжив дію запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою щодо керівника грозненського представництва Правозахисного центру «Меморіал» Оюба Тітієва на два місяці – до 9 травня 2018 року. Про це повідомив ПЦ «Меморіал» на своєму сайті.

Представники слідства клопотали про продовження Тітієву терміну тримання під вартою на два місяці, аргументуючи це тим, що, на їхню думку, Тітієв може сховатися від органів слідства, чинити тиск на свідків, погрожувати їм, знищити докази у справі. Аргументація слідства обмежувалася загальними словами. На прохання ж адвоката Петра Заїкіна, який працює за угодою з ПЦ «Меморіал», конкретизувати свої побоювання, відповіді не було.

Захист клопотав про обрання запобіжного заходу у вигляді особистої поруки – за Оюба Тітієва поручилися кандидати в президенти РФ Григорій Явлінський і Ксенія Собчак.

Фото з сайту ПЦ «Меморіал»

Присутній на засіданні Г. Явлінський виступив перед судом, особисто поручившись, що О. Тітієв буде приходити за викликом до суду, не буде перешкоджати слідству, впливати на свідків і займатися іншою незаконною діяльністю.

Після годинної наради суд ухвалив задовольнити клопотання слідства й залишити Оюба Тітієва під вартою ще на два місяці.


Нагадаємо, Оюба Тітієва звинувачують у зберіганні наркотиків (ч. 2 ст. 228 КК РФ). Провину він не визнає, наполягаючи, що пакет з марихуаною в його машину підкинули. Товариство «Меморіал» заявило, що кримінальну справу проти Тітієва сфальсифіковано.

Правозахисний центр «Меморіал» вважає Оюба Тітієва не тільки цілком невинуватим, але й політв’язнем. «Ми вимагаємо його негайного звільнення й притягнення до кримінальної відповідальності осіб, причетних до фабрикування його кримінальної справи», – мовиться в заяві ПЦ «Меморіал», опублікованій 13 лютого 2018 року на сайті організації.

Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль