пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
21.03.2018 | ХПГ-інформ
Право на свободу та особисту недоторканність

Станіслав Асєєв скаржиться на стан здоров’я

   

Журналіст Станіслав Асєєв (псевдонім Васін), якого тримають у полоні бойовики «ДНР», живий, але скаржиться на стан здоров’я. Про це сьогодні у Facebook повідомив Єгор Фірсов.

«Стас живий. Намагається триматись. Але скаржиться на стан здоров’я. Його й надалі мучає хронічний бронхіт, який в нього ще з дитинства. І сильний зубний біль.

Стас знаходиться на території колишнього заводу, відомого багатьом як „Ізоляція“. Це приміщення, де військові ДНР з самого початку облаштували в’язницю, де тримали і катували полонених. Ті хто побував у полоні, називають це місце справжнім концтабором, де полонених вдень змушували працювати, а вночі катували», – написав Є. Фірсов.

Повідомлено, що час від часу матері Асєєва надають можливість зустрітися з ув’язненим сином.

Фото: Facebook Єгора Фірсова

Планується видати збірку статей Асєєва, які він писав для українських ЗМІ про ситуацію в ОРДЛО –  щоби привернути увагу до ув’язненого. «В тому числі, видати також і іноземною мовою чим привернути увагу до Стаса на європейському і американському рівні», – написав Є. Фірсов.

Нагадаємо, Станіслав Асєєв зник 2 червня 2017 року на контрольованій бойовиками території. Свої публікації Асєєв підписував псевдонімом Васін і співпрацював з низкою українських ЗМІ, зокрема, проектом «Радіо Свобода» «Радио Донбасс.Реалии». Звільнити Асєєва закликала міжнародна організація «Репортери без кордонів». У лютому заяву солідарності з Асєєвим підписали голови Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко та Союзу журналістів Росії Володимир Соловйов. Про підтримку позиції колег також оголосили керівники Європейської Федерації журналістів.


Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль