пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
27.04.2018 | ХПГ-інформ
Політика і права людини

РФ: На Павла Гриба психологічно тиснуть

   

Цими днями має відбутися засідання суду, на якому розглядатимуть продовження запобіжного заходу для українця Павла Гриба, якого тримають під вартою в Краснодарі (Російська Федерація). Про це в інтерв’ю «Радіо Свобода» повідомив батько Павла Ігор Гриб.

«За нашою інформацію, це буде крайній раз. Далі буде суд по суті», – сказав І. Гриб.

Також він розповів, що з початку цього року посилився психологічний тиск на Павла.

«З нового року дуже посилився психологічний тиск із боку слідства. Дуже сильно. Такого минулого року не було. Причому вони використовують такі моменти, як обмеження в харчуванні. Коли передавали Павлу їжу минулого разу, вони не взяли, мотивуючи це тим, що йому необхідна дієтична їжа. Вони не взяли ні сири, ні м’ясні вироби (хоча дружина спеціально купує нежирні продукти, які можна було б Павлу)», – зазначив І. Гриб, і додав, що зараз невідомий реальний стан здоров’я Павла, бо лікарів до нього не пускали.

Фото: Facebook Ігоря Гриба

Про психологічний тиск на Павла Гриба повідомляє також координатор групи «Інформаційний спротив» Дмитро Тимчук.

«За інформацією ІС («Інформаційний спротив» – ред.), громадянка РФ Тетяна Єршова, яка минулого року й заманила на територію Білорусі громадянина України Павла Гриба, і надалі активно використовується російськими спецслужбами – ФСБ РФ для здійснення психологічного впливу на вказаного громадянина нашої країни», – написав Д. Тимчук на своїй сторінці у Facebook.

ФСБ РФ тисне на Гриба, використовуючи його романтичні почуття до Т. Єршової. Приміром, оперативні психологи під час розмов із Павлом в ізоляторі цілеспрямовано повідомляють йому інформацію маніпулятивного характеру про зустрічі представників спецслужб з Єршовою та відповідні з нею розмови, тим самим вводячи Павла в пригнічений морально-психологічний стан. Це, як пише Д. Тимчук, надає в подальшому можливість слідчим «намагатися нав’язувати затриманому … потрібну їм точку зору та схиляти його до надання „потрібних свідчень“».

«Крім того, у разі відмови П. Гриба від потрібної росіянам співпраці зі слідством і невизнання ним своєї „провини“, ФСБ РФ почне використовувати Т. Єршову вже не як „свідка“, а вже як „спільниці“, що, на думку оперативних психологів російської спецслужби, дасть можливість посилити тиск на затриманого й остаточно „зламати“ на основі формування „почуття провини“ та переживань за подальшу долю даної громадянки РФ», – написав Д. Тимчук.

Нагадаємо, Павло Гриб зник 24 серпня в Білорусі під час подорожі до міста Гомеля, де мав зустрітись із дівчиною, з якою познайомився в соціальних мережах. У вересні російська влада повідомила, що він перебуває у слідчому ізоляторі міста Краснодара. Павла звинувачують у тероризмі. Генеральна прокуратура України відкрила провадження через зникнення українця. Павло через інвалідність має постійно вживати спеціальні препарати.


Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль