MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

Права осіб, що повернулися з російського полонуВідсутність права і міжнародного контролю — що відбувається в російському полоні з українськими цивільними?Правила обробки і захисту персональних даних у базах даних, володільцем якої є громадська організація «Харківська правозахисна група»Катування священників, знищення храмівВправа ‘очищення розуму’Комитет ООН по правам ребенка осудил нарушения прав украинских детей со стороны РФЄвген Захаров: 99% затриманих росіянами пройшли через катування, попри вік та статьЄдність ЄС та захист свободи в УкраїніГрубі порушення міжнародного права і воєнні злочиниНа захист волонтерського руху, — заява групи ‘Першого Грудня’‘Катування вчинялися з такою жорстокістю, що призводили до смерті’, — Комісія з розслідування порушень в Україні‘Мені досі сняться страшні сни’, — керуючий справами Бучанської міськради Дворівнева система тортур: катування українців у Харківській області під час окупаціїВ ЮНЕСКО додали 20 українських пам’яток культури до реєстру об’єктів під захистомРосгвардійцю, якого заочно судять за катування мешканців Херсона, оголосили нову підозруЗахистити правозахисника. Підсумки тижняВ Україні створять змішані медичні комісії, до яких увійдуть лікарі з нейтральних країнРосія грубо порушує Конвенцію ООН з морського права, заявили у МЗС Без права називати війну війною. Дайджест російських протестівНАБУ з очевидністю порушує принцип верховенства права

Лікуванню онкохворої засудженої - бути! Чергова перемога адвоката ХПГ

03.05.2018   
Ганна Овдієнко
Нещодавно ми розповідали про долю Анни Солопової. Це - продовження її історії .

Нещодавно ми розповідали про долю Анни Солопової. Вона - сирота, яка майже рік знаходиться у Дніпровській установі виконання покарань. Від народження Анна хворіє на ВІЛ, а в минулому році у неї виникло ще й супутнє захворювання. Анна довгий час скаржилася на болі в шиї, відчуття здавленості у горлі, проблеми із диханням та ковтанням. Тільки взимку 2018 року їй нарешті поставили діагноз - лімфома Ходжкіна (ІІ-Б стадія). Однак належне лікування не здійснювали через відсутність у держави коштів на препарати. Без лікування стан здоров’я Анни швидко погіршувався. Цілими днями вона лежала у загальній камері з високою температурою. Лікарі до неї приходили вкрай рідко, до медичних центрів її не вивозили майже півтора місяця. Складалося враження, що Анну кинули напризволяще - помирати.

Тоді знайомі Анни написали листа до Харківської правозахисної групи з проханням врятувати. У справу терміново вступив адвокат Центру стратегічного захисту ХПГ - Геннадій Токарев. Він розумів, що Анні потрібна термінова допомога. Тому, після марного діалогу з установою виконання покарань, він звернувся до Європейського суду з прав людини із заявою у порядку Правила 39 Регламенту Суду. Ця процедура дозволяє застосувати екстренні міри захисту людини у випадку, коли її життю загрожує небезпека. На сьогодні ми можемо святкувати першу, але велику, перемогу у цій справі - Європейський суд з прав людини застосував Правило 39 та зобов’язав Уряд України терміново забезпечити Анну медичною допомогою у відповідності до встановленого діагнозу за призначеною схемою лікування.

Україна має виконати вказівку ЄСПЛ якнайшвидше, тому сподіваємося, що найближчим часом Анну Солопову почнуть лікувати. Але все це - лише перший крок у боротьбі за права хворої. Попереду ще довгий шлях представництва Анни на всіх етапах розгляду справи у ЄСПЛ.

 Поділитися