пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
04.05.2018 | Юрій Чумак
Права жінок

У Харкові навчалися долати бар’єри на шляху рівноправного партнерства чоловіків і жінок

   

3–4 травня у Харкові проходив регіональний тренінг «Рівноправне партнерство чоловіків та жінок для демократичного розвитку країни».

Навчальний захід відбувався в рамках ініціативи MALE (Альянс рівноправного партнерства чоловіків та жінок) і зібрав громадських активістів/активісток, представників громадських організацій, медіа та політичних партій.

MALE – це перший у своєму роді навчальний модуль, який зосереджує увагу на забезпечення гендерної рівності та розширенні прав і можливостей жінок у виборчому процесі, залученні чоловіків-партнерів задля утвердження рівноправного партнерства чоловіків та жінок вдома, в громадах та на інституційному рівні.

Досвідчені тренери Міжнародної фундації виборчих систем (IFES) – Павло Пущенко та Альона Шешеня – проводили заняття в інтерактивному режимі. Основна увага була приділена практичним вправам, роботі в малих групах та аналізу проблемних питань і бар’єрів рівноправного партнерства чоловіків та жінок.

Учасники з Харкова та області розібрали питання рівності у родині та гендерної рівності, гендерних стереотипів та гендерного насильства (в тому числі – харасменту), а також як бути союзником жінок.

Певну дискусію викликала ідея запровадження гендерних квот та її практична реалізація. У цьому контексті багато хто вперше дізнався про те, що в Україні вже зараз використовується фінансове заохочення для парламентських партій, що дотримуються законодавчо встановлених гендерних квот. І всі зійшлися у думці щодо необхідності активного залучення жінок до участі у політичних процесах.

Зауважимо, що тренінг відбувся в рамках ініціативи MALE, що реалізується Міжнародною фундацією виборчих систем (IFES) за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), Міністерства міжнародних справ Канади та британської допомоги.


Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль