пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
01.06.2018 | Наш інформ.
Наші успіхи

Рішення управління ДМС в Луганській області про скасування посвідки та відмову в продовженні її строку для інструктора АТО Мамуки Абашидзе, якого СБУ незаконно видворила з України 11 листопада 2017 року – визнано судом незаконним та скасовано

   

Громадянин Грузії Мамука Абашидзе, будучи досвідченим військовим, приїхав до України в 2014 року, де на волонтерських засадах приймав участь в захисті суверенності та безпеки України від військової агресії з боку Російської Федерації. Абашидзе, будучи інструктором в зоні проведення антитерористичної операції та викладаючи для українських військовослужбовців та правоохоронців тактику стрільби та ведення бою[1], здійснив знаний внесок в розвиток і зміцнення національної безпеки Української держави.

Незважаючи на цю безперечно корисну для України діяльність, 11 листопада 2017 року Мамука був незаконно видворений з України правоохоронними органами[2]. Для оскарження таких дій українських правоохоронців він звернувся до Харківської правозахисної групи (ХПГ).

Адвокатом ХПГ Василем Мельничуком було встановлено, що за місяць до незаконного видворення Мамуці Абашидзе таємно було скасовано посвідку на постійне проживання та відмовлено в її продовженні, про що він не повідомлявся. Дані рішення оскаржено до Луганського окружного адміністративного суду, який 21.05.2018 року виніс рішення про їх незаконність та скасування[3].

Також звертаємо Вашу увагу, що на даний час в провадженні судді Окружного адміністративного суду міста Києва Кузьменко А.І. перебуває справа № 826/4687/18 щодо визнання незаконним видворення Мамуки Абашидзе та скасування рішення про заборону в’їзду в Україну, на підставі якого він зараз не може повернутись до України. Внаслідок цього дружина Мамуки, українка, була змушена покинути Батьківщину і переїхати до нього в Грузію.

Рекомендувати цей матеріал

коментарі

щоб розмістити повідомлення чи коментар на сайт, вам потрібно увійти під своїм логіном »»

2018.07.08 | leonid

прізвище того, хто таємно скасував? це і є колаборант

При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль