пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
26.06.2018 | ХПГ-інформ
Політика і права людини

РФ: стан здоров’я Павла Гриба погіршується

   

Справу українця Павла Гриба, якого тримають під вартою в Російській Федерації, передали до Північнокавказького окружного військового суду в Ростові-на-Дону. 2 липня має відбутися підготовче слухання у справі, а за два тижні розпочнеться слухання по суті. Про це повідомив Український кризовий медіа центр.

«Стан здоров’я погіршується, тому що протягом усього часу він не отримував необхідної кількості ліків, у нього не було нормального харчування та дієти, яка повинна бути через наявну хворобу. (…) Я сподіваюся, що це не буде закрите судове засідання», – сказала російський адвокат Марина Дубровіна під час прес-брифінгу.

Нагадаємо, Павло Гриб зник 24 серпня минулого року в Білорусі під час подорожі до міста Гомеля, де мав зустрітись із дівчиною, з якою познайомився в соціальних мережах. У вересні російська влада повідомила, що він перебуває у слідчому ізоляторі міста Краснодара. Павла звинувачують у тероризмі. Генеральна прокуратура України відкрила провадження через зникнення українця. Павло через інвалідність має постійно вживати спеціальні препарати.

Раніше про психологічний тиск на Павла повідомляв батько Павла Ігор Гриб, а також координатор групи «Інформаційний спротив» Дмитро Тимчук. ФСБ РФ тисне на Гриба, використовуючи його романтичні почуття до Тетяни Єршової (дівчина, на зустріч з якою Павло виїхав у Білорусь – ред.). Приміром, оперативні психологи під час розмов із Павлом в ізоляторі цілеспрямовано повідомляють йому інформацію маніпулятивного характеру про зустрічі представників спецслужб з Єршовою та відповідні з нею розмови, тим самим вводячи Павла в пригнічений морально-психологічний стан. Це, як написав Д. Тимчук, надає в подальшому можливість слідчим «намагатися нав’язувати затриманому … потрібну їм точку зору та схиляти його до надання „потрібних свідчень“».

4 червня Ігор Гриб повідомив у Facebook, що Держфінмоніторинг РФ заблокував переказ коштів на рахунок Павла.

«Така інформація отримана по підсумкам відвідування Павла в СІЗО-5 м. Краснодар українськими консулами на минулому тижні. Довго ми вимагали від адміністрації СІЗО дозволити Павлу купувати (за власні кошти) життєво необхідні ліки та продукти харчування. І ось новий „хід“ російської сторони. Іншого слова, як ЗНУЩАННЯ важко підібрати. Як витримає хворий організм після 9,5 місяців утримання, відсутність ліків і звичайної чистої питної води (купується в СІЗО) – невідомо», – написав тоді І. Гриб.

Фото: Facebook Ігоря Гриба


Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль