пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
05.07.2018 | ХПГ-інформ

Журналіст Станіслав Асєєв (Васін) оголосив голодування

   

Український журналіст Станіслав Асєєв, відомий під псевдонімом Станіслав Васін, якого тримають у полоні бойовики «ДНР», тиждень тому розпочав голодування. Про це повідомив колишній нардеп Єгор Фірсов.

«Отримав інформацію про те, що український журналіст Станіслав Асєєв, якого вже рік тримають у неволі бойовики ДНР через його журналістську діяльність, тиждень тому почав голодування.

До такого рішення його підштовхнуло погане поводження. Стас утримується у вільготному приміщенні, хворіє, але не отримує необхідних ліків. Крім того, сама ситуація дика – адже в бойових діях він участі не брав, жодних злочинів не скоював, і перебуває в полоні тільки через те, що працював журналістом», – написав Є. Фірсов у Facebook.

Він також закликав міжнародні організації звернути увагу на факт голодування й посприяти скорішому обміну С. Асєєва.

Станіслав Асєєв зник 2 червня 2017 року на контрольованій бойовиками території. Свої публікації Асєєв підписував псевдонімом Васін і співпрацював з низкою українських ЗМІ, зокрема, проектом «Радіо Свобода» «Радио Донбасс.Реалии». Звільнити Асєєва закликала міжнародна організація «Репортери без кордонів». У лютому заяву солідарності з Асєєвим підписали голови Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко та Союзу журналістів Росії Володимир Соловйов. Про підтримку позиції колег також оголосили керівники Європейської Федерації журналістів.

Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль