пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
17.07.2018 | ХПГ-інформ
Вісті з пострадянських країн

Історику Дмитрієву призначили нову психіатричну експертизу

   

Історика, голову карельського «Меморіалу» Юрія Дмитрієва відправили до Санкт-Петербурга на нову психіатричну експертизу. Про це вчора, 16 липня, повідомила у Facebook дочка Дмитрієва Катерина Клодт, – передає Правозахисний центр «Меморіал».

Як написала Катерина, Дмитрієва етапували до петербурзького слідчого ізолятора № 1.

«Сьогодні в Верховному суді ми оскаржували арешт Юрія Олексійовича та його перебування в СІЗО. Під час засідання суддя зачитала телефонограму про те, що Дмитрієв не може з’явитися на засідання, бо етапований до Петербурга», – розповів виданню «7×7» адвокат Дмитрієва Віктор Ануфрієв.

Юрій Дмитрієв (фото з сайту Міжнародного Меморіалу)

Юрій Дмитрієв був затриманий правоохоронними органами 27 червня на одному з постів ДПС на виїзді з Петрозаводська. Формально Дмитрієв порушив підписку про невиїзд із Петрозаводська, яку йому обрав Верховний суд Карелії.

Нагадаємо, у квітні Дмитрієв був виправданий Петрозаводським міським судом у справі про виготовлення дитячої порнографії, яку порушили в грудні 2016 року. Дмитрієву інкримінували 9 світлин, які виявили в його комп’ютері, на яких його прийомна дочка зображена без одягу. Історик стверджує, що фотографував хворобливу дівчинку оголеною для контролю її розвитку й звітування перед опікою.

14 червня виправдальний вирок був скасований Верховним судом Карелії. У засіданні прокуратура надала результати нового психологічного обслідування дівчинки, про яке ані Дмитрієв, ані його адвокат не знали і яке було зроблене вже після ухвали суду першої інстанції (експертиза, проведена під час слідства в 2017 році, встановила, що своїми діями Дмитрієв не завдав дитині жодної шкоди). Справу відправили на додаткове слідство у зв’язку із «нововідкритими обставинами».

30 червня Юрію Дмитрієву поставили обвинувачення за п. «б» ст. 132 КК РФ (насильницькі дії сексуального характеру стосовно особи, що не дійшла чотирнадцятирічного віку).


Юрій Дмитрієв з 1990-х років займається дослідженнями репресій у Карелії, у тому числі пошуками місць розстрілів і поховань. За його активної участі в 1997 році було знайдено одне з найбільших поховань на північному заході Росії – в урочищі Сандармох. Протягом багатьох років Дмитрієв займається його меморіалізацією й організацією днів пам’яті. Він – укладач книг пам’яті «Поминальні списки Карелії», «Місце розстрілу Сандармох»; навесні 2017 року видано ще дві підготовлені Дмитрієвим книги – «Червоний бор» і «Їх пам’ятає Батьківщина», презентація яких відбулася в Петрозаводську, Санкт-Петербурзі та Москві.


Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль