пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
31.10.2018 | ХПГ-інформ
Вісті з пострадянських країн

Російські тюремники заявляють, що Сенцов «дуже чітко вийшов із голодування»

   

Процедури з виводу з голодування українського режисера Олега Сенцова, який перебуває у виправній колонії № 8 «Білий ведмідь» у місті Лабитнангі (Ямало-Ненецький автономний округ) РФ, «практично завершені». Про це повідомив ТАСС, посилаючись на заступника директора Федеральної служби виконання покарань РФ Валерія Максименка, – передає сайт «Крым.Реалии».

«У нього все нормально, лікування практично закінчене. Наступного тижня ми хочемо провести великий консиліум по його стану здоров’я. Але в принципі всі показники на сьогодні в нього в нормі, він дуже чітко вийшов із голодування», – стверджує В. Максименко.

За його словами, Сенцов уже «харчується, як і інші засуджені». Максименко додав, що Сенцов «не сидить, не лежить, а працює цілими днями і постійно просить папір».

«Він пише книги, сценарії, відповідає на велику кількість листів», – сказав урядовець.

Нагадаємо, у серпні 2015 року Північнокавказький окружний військовий суд визнав кінорежисера Олега Сенцова та анархіста Олександра Кольченка винними у справі про створення терористичної спільноти, вчиненні та плануванні терактів. За версією слідства, в 2014 році Сенцов створив «терористичну спільноту» (ч. 1 ст. 205.4 КК РФ), учасники якої підпалили двері «Російської громади Криму» та вікна відділення «Єдиної Росії» в Сімферополі (п. «а» ч. 2 ст. 205), а також готувалися підірвати пам’ятник Леніну та Вічний вогонь (ч. 1 ст. 30, п. «а» ч. 2 ст. 205). Крім того, їм поставили обвинувачення в незаконному обороті зброї та вибухівки в складі групи (ч. 3 ст. 222). Сенцов отримав 20 років колонії суворого режиму, Кольченко – 10 років колонії. На судовому процесі обидва провину не визнали.

Верховний суд РФ залишив вирок Сенцову без змін, а потім відмовився його переглядати. У березні 2016 року Сенцова етапували до колонії в Якутії, а в 2017 році перевезли звідти в Лабитнангі.

Правозахисний центр «Меморіал» визнав Олега Сенцова та Олександра Кольченка політв’язнями.

Олег Сенцов попросив опублікувати заповіт, який він склав на початку вересня цього року, коли ще тримав голодування.


Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль