пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
23.11.2018 | ХПГ-інформ
Вісті з пострадянських країн

Оюб Тітієв став лауреатом премії «За права людини і верховенство права»

   

Керівник грозненського представництва Правозахисного центру «Меморіал» Оюб Тітієв став лауреатом франко-німецької премії «За права людини і верховенство права». 21 листопада міністри закордонних справ Франції та Німеччини оголосили список лауреатів за 2018 рік. Про це повідомляє ПЦ «Меморіал» на своєму сайті.

«Тим часом як ми відзначаємо цього року 70-річчя Загальної декларації прав людини, Франція і Німеччина визнають внесок 15-ти діячів, які мужньо обстоюють права людини скрізь у світі. Наші дві країни, нагороджуючи цих лауреатів, відмічають видатний внесок правозахисників, діяльність яких надто часто не отримує визнання і стикається з перешкодами, а також висловлюють вдячність усім тим, хто прикладає повсякденних зусиль для того, щоби цієї декларації додержували не тільки на папері», – мовиться зокрема у релізі, що його розповсюдили міністерства закордонних справ цих країн.

Оюб Тітієв (фото з сайту memohrc.org)

Премію «За права людини і верховенство права» заснована 2016 року. Цього року лауреатами оголошені правозахисники з Китаю, Таїланду, ПАР, Камбоджі, Лівану, Венесуели та інших країн.

Нагадаємо, Оюб Тітієв був затриманий в Чечні 9 січня цього року. Його обвинувачують у незаконному обігу наркотиків у великих розмірах (ч. 2 ст. 228 КК РФ). Заява самого Тітієва про те, що справа грубо сфабрикована, так і не була, по суті, перевірена, хоча він звертався в органи влади з проханням встановити та притягнути до кримінальної відповідальності поліціянтів, які підкинули до його авта наркотики. Є підстави вважати, що переслідування Тітієва – не що інше, як помста республіканської влади за його правозахисну діяльність, спроба припинити роботу ПЦ «Меморіал» у Чечні.

Теперішнім часом у грозненському суді доходить кінця судовий процес над Оюбом Тітієвим.


Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль