пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
07.12.2018 | ХПГ-інформ
Політика і права людини

Крим: Адвоката Курбедінова заарештували на 5 діб (ОНОВЛЕНО)

   

Підконтрольний московській владі Київський районний суд Сімферополя заарештував кримського адвоката Еміля Курбедінова на 5 діб. Про це сьогодні повідомив сайт «Крым.Реалии».

Курбедінова заарештували за ст. 20.3 Кодексу РФ про адміністративні правопорушення (пропаганда або публічне демонстрування атрибутики або символіки екстремістських організацій) за пост у соцмережі Facebook 2013 року.

Адвокат Еміль Курбедінов (фото: Аліна Смутко, krym.org)

Раніше «Крым.Реалии» повідомляв, що донос електронною поштою на адвоката написав колишній кримський мешканець, який переїхав у столицю Сирії Дамаск – про це виданню розповіла юристка Ліля Гемеджі. Журналіст Антон Наумлюк повідомив, що доносителя звуть Мухаммед Салем.

Сам Курбедінов вважає, що його затримання російськими силовиками вранці 6 грудня відбувалося «на абсурдній підставі», і він не визнає обвинувачень у екстремізмі. Він зазначив, що причиною переслідувань є його правозахисна діяльність, допомога політв’язням і захист українського військового Богдана Небелиці.

Адвокат Курбедінова Олексій Ладін під час виступу у суді заявив, що справу необхідно припинити у зв’язку з відсутністю складу правопорушення. Ладін нагадав суду, що в 2013 році в Криму «діяла юрисдикція України, в якій немає заборони на дану символіку, відповідно, немає прямого умислу у скоєнні правопорушення». Повідомлено, що суд відмовив також у клопотанні про припинення адміністративної справи за скінченням строку давності.

Одним зі свідків у справі Курбедінова проходить співробітник ФСБ РФ Андрій Сушко, який брав участь у затриманні та катуваннях татарського активіста Рената Параламова. Як передає видання, напередодні Сушко потрапив до санкційного списку США через підозри у викраденні Параламова.

Нагадаємо, 6 листопада співробітники російського Центру з протидії екстремізму та прокурор вручили Емілю Курбедінову пересторогу.

«Сьогодні вони увірвалися до нашого офісу в Сімферополі та вручили пересторогу Емілю Курбедінову. Таку саму пересторогу, як 27 жовтня на „Кримській солідарності“, коли вручили мені, Лілі Гемеджі, Діляверу Меметову»? – розповів тоді адвокат Едем Семедляєв.

Раніше повідомлялося, що 27 жовтня на засідання громадського об’єднання «Кримська солідарність» у Сімферополі прийшли представники окупаційної влади – з прокуратури, поліції та невідомі в масках, – щоби запросити координатора об’єднання Ділявера Меметова, юриста Лілю Гемеджі та адвоката Едема Семедляєва до прокуратури. Їм вручили пересторогу про неприпускання порушення законодавства у сфері екстремізму і тероризму.


Захист Еміля Курбедінова подав апеляційну скаргу на вирок підконтрольного московській владі Київського районного суду Сімферополя. Про це «Крым.Реалии» повідомив один із адвокатів Курбедінова Едем Семедляєв.


Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль