пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
11.12.2018 | ХПГ-інформ

Крим: Адвокат Курбедінов вийшов з ІТТ

   

Кримський адвокат Еміль Курбедінов сьогодні, 11 грудня, вийшов з ізолятора тимчасового тримання в Сімферополі після відбування адміністративного арешту. Про це повідомив сайт «Крым.Реалии».

Нагадаємо, 7 грудня підконтрольний московській владі Київський районний суд Сімферополя заарештував Курбедінова на 5 діб за ст. 20.3 Кодексу РФ про адміністративні правопорушення (пропаганда або публічне демонстрування атрибутики або символіки екстремістських організацій) за пост 2013 року в соцмережі Facebook.

Адвокат Еміль Курбедінов (фото: Аліна Смутко, krym.org)

Сам Курбедінов вважає, що його затримання російськими силовиками вранці 6 грудня відбувалося «на абсурдній підставі», і він не визнає обвинувачень у екстремізмі. Він зазначив, що причиною переслідувань є його правозахисна діяльність, допомога політв’язням і захист українського військового Богдана Небелиці.

Адвокат Курбедінова Олексій Ладін під час виступу у суді заявив, що справу необхідно припинити у зв’язку з відсутністю складу правопорушення. Ладін нагадав суду, що в 2013 році в Криму «діяла юрисдикція України, в якій немає заборони на дану символіку, відповідно, немає прямого умислу у скоєнні правопорушення». Суд також відмовив у клопотанні про припинення адміністративної справи за скінченням строку давності.

Захист Курбедінова подав апеляційну скаргу на вирок.

6 листопада співробітники російського Центру з протидії екстремізму та прокурор вручили Емілю Курбедінову «пересторогу про неприпускання порушення законодавства у сфері екстремізму і тероризму».

Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль