пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
18.01.2019 | ХПГ-інформ
Політика і права людини

Крим: Едема Бекирова повернули до СІЗО

   

Кримського активіста Едема Бекирова, якого 15 січня поклали до Клінічної лікарні ім. Семашка в Сімферополі для медичного освідування, повернули до СІЗО. Про це повідомив сайт телеканалу ATR з посиланням на дочку в’язня Елеонору Бекирову.

«Мого тата повернули з лікарні до СІЗО. „Лікування“ інваліда I групи без ноги, з 4 шунтами в серці завершене. Йому вкололи інсулін – і все!» – обурюється Елеонора Бекирова.

Едем Бекиров (праворуч) і Олексій Ладін під час судового засідання по відеоконференцзв’язку 10 січня 2019 року (фото: Ілля Тарасов, krym.org, RFE/RL)

Нагадаємо, кримськотатарського активіста Едема Бекирова російські силовики затримали вранці 12 грудня минулого року на в’їзді до Криму. Бекиров, житель селища Новоолексіївки Херсонської області, їхав відвідати 78-річну матір і родичів. 13 грудня підконтрольний московській владі суд Сімферополя заарештував активіста на два місяці.

Неодноразово повідомлялося про загрозу життю активіста, який слабує на цукровий діабет і ще низку захворювань, не має однієї ноги – треба постійно робити перев’язування.

Бекиров заявив, що силовики протизаконно й силою взяли в нього слину для біологічної експертизи. Адвокат міжнародної правозахисної групи «Агора» Олексій Ладін побоюється, що такі дії правоохоронців можуть призвести до фальсифікації речових доказів у справі.

«12 грудня в будівлі ФСБ по Криму і Севастополю невідомі особи в цивільному одязі взяли в Бекирова зразки слини. Оскільки вони вилучені на непроцесуальний спосіб і слідчий узагалі заперечує факт їхнього вилучення, є підстави припускати, що вони можуть опинитися на тій вибухівці та набоях, які нібито передавав Бекиров», – зазначив адвокат.


Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль