пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
21.01.2019 | ХПГ-інформ
Політика і права людини

РФ: Суд відмовив Павлу Грибу в перенесенні засідання через погане самопочуття

   

18 січня в Ростові-на-Дону (РФ) відбулося чергове судове засідання у справі українця Павла Гриба. В’язень заявив про погане самопочуття й попросив перенести засідання, але суд відмовив, мотивуючи це довідкою з СІЗО, – повідомив того дня батько Павла Ігор Гриб у Facebook.

«Павло повідомив про побиття при затриманні, про те як його душили викрадачі, як знущались та вибивали покази. Та реакція суду нульова. // Вимога Європейського суду з прав людини провести додаткові фахові обстеження і надати про це матеріали до 02 січня 2019 року НЕ виконані», – написав І. Гриб.

Він також повідомив, що наступні судові засідання мають відбутися 24–25 січня. «Павло дуже просить бути на них присутнім українських журналістів», – передає І. Гриб.

Павло Гриб у суді (фото: Facebook Ігоря Гриба)

Як повідомив 19 січня портал «Кавказский Узел», Павло заявив 18 січня, що в суді замість Тетяни Єршової, яку він, за версією слідства, схиляв до тероризму, виступала інша дівчина, а листування від її імені вели силовики. Також, предає портал, захист розкритикував медогляди Гриба в СІЗО як не достатньо ретельні.

Нагадаємо, Павло Гриб зник 24 серпня 2017 року в Білорусі під час подорожі до міста Гомеля, де мав зустрітись із дівчиною з Сочі (РФ) Тетяною Єршовою, з якою познайомився в соціальних мережах і яку нібито намагався переконати закласти в школі вибуховий пристрій. У вересні 2017 року російська влада повідомила, що Гриб перебуває у слідчому ізоляторі міста Краснодара (РФ). Павла звинувачують у тероризмі. Генеральна прокуратура України відкрила провадження через зникнення українця. Павло через інвалідність має постійно вживати спеціальні препарати.

Повідомлялося також, що під час етапування до Ростова-на-Дону Гриб був жорстоко побитий іншими російськими в’язнями, коли ті дізналися, за якою статтею його обвинувачують.

23 липня 2018 року в Північнокавказькому окружному військовому суді в Ростові-на-Дону (РФ) розпочалося судове слухання у справі Гриба. Після оголошення обвинувального акту Павло заявив, що не визнає обвинувачень.

Тоді ж колегія суддів повернула справу на доопрацювання прокурорам. 25 жовтня в суді заявили, що знову отримали провадження.


Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль