пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
22.01.2019 | ХПГ-інформ
Політика і права людини

Крим: Засуджено чотирьох кримських татар у «справі Таблігі Джамаат»

Підконтрольний московській владі Верховний суд Криму (фото: Ілля Тарасов, krym.org, RFE/RL)
   

Сьогодні підконтрольний московській владі Верховний суд Криму ухвалив вирок чотирьом кримським татарам у «справі Таблігі Джамаат». Про це повідомив журналіст Антон Наумлюк у Facebook.

 «Ренат Сулейманов засуджений за частиною 1 статті 282.2 КК РФ до 4 років позбавлення волі та року обмеження. Талят Абдурахманов засуджений за частиною 2 статті 282.2 КК РФ – 2 з половиною роки умовно, обмеження – рік і випробувальний термін – 2 роки. Сейран Мустафаєв і Арсен Кубедінов засуджені за частиною 2 статті 282.2 КК РФ і також до умовних термінів ув’язнення», – написав журналіст.

Раніше, передає сайт «Крым.Реалии», у суді заслухали обвинувачуваних, які заперечують свою провину й стверджують, що не вели на зустрічах «розмов екстремістського характеру».

2 жовтня 2017 року управління ФСБ по Криму повідомило, що ліквідувало три осередки організації «Таблігі Джамаат». Як нагадує сайт телеканалу ATR, тоді в селі Мельничному Білогорського району, а також у селищі Молодіжному під Сімферополем російські силовики провели хатні труси у кримських татар. Після трусів були затримані Ренат Сулейманов, Арсен Кубедінов, Сейран Мустафаєв і Талят Абдурахманов.

Тоді підконтрольний московській владі Київський районний суд Сімферополя заарештував затриманих кримчан.

«Крым.Реалии» пояснює, що «Таблігі Джамаат» – аполітичний релігійний рух, заснований у 1926 році в Індії Мауланой Мухаммадом Ільясом. Головною метою руху вважається духовне перетворення в ісламі широких людських мас і звернення до мусульман незалежно від їхнього соціального та економічного статусу. У 2009 році Верховний суд Росії визнав організацію екстремістською й заборонив її діяльність.


Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль