пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
01.02.2019 | Денис Волоха
Міжнародна політика і права людини

Прокуратура АР Крим передала до Гааги понад 700 сторінок з доказами злочинів РФ

Міжнародний кримінальний суд у Гаазі, фото ООН
   

«У грудні  2018 року прокуратура АР Крим разом з ГО Регіональний центр прав людини передала до Міжнародного кримінального суду (МКС) нове повідомлення, що містить докази злочинів РФ проти громадян України на окупованій території півострову», — інформує веб-сайт прокуратури. «Нова інформація стосувалась депортації та незаконного позбавлення волі українських громадян, зокрема видворення 23 осіб, що на законних підставах прибули та перебували на території Криму. Загалом, до МКС було передано більше 700 сторінок доказів вчинення злочинів окупаційною владою  на території півострову».

Повідомляється, що всіх 23-х громадян «суд» визнав винними, призначивши штраф та депортувавши їх «за межі Російської Федерації». До виконання рішення про видворення особи мали перебувати у Центрі тимчасового утримання іноземних громадян, що знаходиться на території РФ в Краснодарському краї. Проте, через тимчасову зупинку роботи Керченської переправи, окупаційна влада вирішила  вночі у кузові КАМАЗу вивезти затриманих громадян до КПВВ “Каланчак”.

Представник прокуратури Автономної Республіки Крим Андрій Андросов під час брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі зауважив: «зазначені дії можна кваліфікувати як воєнні злочини та злочини проти людяності. Зокрема цей випадок порушує статтю 49 Четвертої Женевської конвенції та норму 129 звичаєвого міжнародного гуманітарного права, а відповідно до статті 7 Римського статуту переміщення населення та його депортація є окремим різновидом злочинів проти людяності. Видворення 23 громадян України може бути розглянуте і в контексті статті 8 Римського статуту як незаконне переміщення та незаконне позбавлення волі»

Раніше ХПГ повідомляла, що підконтрольний Кремлю суд засудив чоловіка до 10,5 років колонії.


Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль