пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
08.02.2019 | ХПГ-інформ
Доступ до інформації

YouTube вимагає від «Крим.Реалії» видалити відеозапис про переслідування кримчан

Кадр з програми радіо Крим.Реалії
   

Компанія YouTube проінформувала редакцію кримського проекту «Радіо Свобода» «Крим.Реалії», що Google може, після повідомлення Роскомнадзору, заблокувати відеозапис програми про переслідування в анексованому Криму українських громадян за обвинуваченням у зв’язку з релігійною організацією «Хізб ут-Тахрір», яка заборонена в Російській Федерації. Про це повідомляє сайт проекту «Крим.Реалії».

У листі від YouTube мовиться, що компанія отримала повідомлення від Роскомнадзору про те, що цей матеріал порушує закон РФ № 149-ФЗ «Про інформацію, інформаційні технології і про захист інформації».

«Роскомнадзор додав наступну URL-адресу до переліку заборонених матеріалів… Якщо ви не видалите контент, компанія Google може бути вимушена заблокувати контент», – йдеться в листі.

Як повідомляє «Крим.Реалії», відеозапис радіопрограми «Куди котиться справа „Хізб ут-Тахрір“» був опублікований на YouTube Крим.Реалії в червні 2016 року. В ефірі адвокат Олександр Попков розповів про судовий процес над українськими громадянами в анексованому Російською Федерацією Криму, зокрема, про свого підзахисного правозахисника Емір-Усеїна Куку.

Редакція «Крим.Реалії» письмово проінформувала компанію YouTube, що відео не містить забороненої символіки, закликів до порушення законів або до масових заворушень. В ефірі радіопрограми відник і адвокат інформували слухачів про кримінальні справи, порушені російськими слідчими проти громадян України, які мешкають на території Криму та яких підозрюють у причетності до «Хізб ут-Тахрір».

Також редакція проекту звернула увагу YouTube, що на території України «Хізб ут-Тахрір» діє цілком легально.

Відповіді від YouTube поки що не було, повідомляє видання.


Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль