пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
07.03.2019 | Денис Волоха

Facebook не будуватиме data-центри в країнах, де порушуються права людини

CEO Facebook Марк Цукерберг. © AFP / Josh Edelson
   

Про це повідомляє espreso.tv, посилаючись на публікацію виконавчого директора Facebook Марка Цукерберга під назвою «A Privacy-Focused Vision for Social Networking» у своєму профілі.

Таке рішення в компанії ухвалили в рамках змін до політики приватності.

«Надавати послуги в країні та зберігати там дані — різні речі. Оскільки ми будуємо свою інфраструктуру по всьому світу, ми вирішили не будувати data-центри в країнах, де були зафіксовані випадки порушення прав людини, як-то право на приватність та право на свободу висловлювань. Якщо ми будуватимемо data-центри, де міститиметься чутлива інформація, у таких країнах, замість того, щоби лише кешувати нечутливу інформацію, це може спростити завдання урядам цих країн, якщо вони захочуть отримати доступ до персональних даних. — Йдеться в дописі. Дотримання такого принципу може означати, що наші сервіси будуть заблоковані в деяких країнах, а також те, що ми не зможемо зайти в деякі нові найближчим часом. Це компроміс, на який ми готові піти. Ми не віримо, що зберігання персональних даних у ряді країн — достатньо безпечна справа, щоби можна було будувати такі важливі об’єкти інтернет-інфраструктури».

Цукерберг не уточнює, про які саме країни йде мова. Компанії Facebook, окрім однойменної соцмережі, належать сервіси WhatsApp та Instagram.


У соціальних мережах Facebook та Instagram видалили близько півтисячі сторінок та акаунтів, з яких розповсюджувалася неправдива й маніпулятивна інформація.

Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль