пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
10.03.2019 | Андрій Діденко
Хроніка

Крим – це Україна!

   

Під цим гаслом у столичному парку імені Тараса Шевченка відбулася мирна акція, присвячена підтримці українських кримчан. Саме 9 березня вже традиційно представники громадського суспільства через публічні акції намагаються привернути увагу міжнародної спільноти до проблем кримчан.

Рівно п’ять років тому в Криму розпочалася активна фаза захоплення півострова російськими окупантами. Найбільш репресованими залишаються представники нескореного Меджлісу кримськотатарського народу, які в Російській Федерації визнані екстремістами, а також громадські активісти, які залишилися на території Криму і не визнають окупацію півострова. Це молоді люди, які народилися вже під час незалежності України, виросли в незалежному українському Криму і не знають про "солодке життя" за часів комуністичного режиму СРСР. Вони протестують всією своєю суттю проти ганебної несправедливості.

Кримські активісти не можуть виходити в окупованому Криму на мирні акції, вони не можуть навіть вивісити на своєму подвір’ї український прапор, бо такі дії країною агресором визнаються злочином з кримінальною відповідальністю у виді позбавлення волі, як це відбулося з Володимиром Балухом, якого переслідують в кримінальному порядку саме за український прапор. Проте, незважаючи на очевидний тиск з боку ФСБ на нескорених кримчан, вони наважуються на ризиковані заходи на знак протесту окупаційній владі. Однією з актуальних проблем залишається штучне витіснення кримчан з півострова. Окупаційна влада завозить нові і нові тисячі московитів, які перетворили чарівний кримський курорт на військову базу.


Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль