пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
22.03.2019 | ХПГ-інформ
Політика і права людини

Крим: Знову «слідчі дії» у господі кримських татар (ОНОВЛЕНО)

   

Сьогодні, 22 березня, у Білогорську в Криму відбувся хатній трус у 29-річного Акима Куртдеде. У будинку на той час були батьки Акима – Таїр і Севіє Куртдеде, та молодша сестра Аліме Куртдеде. Сам Аким зараз в Європі на заробітках. Про це повідомило громадське об’єднання «Кримська солідарність» у Facebook.

Господар повідомив, що силовики надали постанову на трус, але що вони шукали та з якої причини, він не знає.

У повідомленні сказано, що слідчі заходи проводилися під час п’ятничної молитви, коли всі чоловіки перебувають у мечеті.

Після трусу всю родину службовим автом повезли, як сказали силовики, до білгородського РВВС. Після п’ятничної молитви, дізнавшись про трус у господі Куртдеде, люди прибули до Білогорська, але в РВВС їм сказали, що Куртдеде до відділу не поступали.

Біля білогорського РВВС (кадр із відео «Кримської солідарності»)

Пізніше адвокат Ліля Гемеджі повідомила, що родина перебуває в управлінні ФСБ Білогорська. Таїру Куртдеде видали копію протоколу хатнього трусу. Повідомлено, що главу сім’ї допитують з приводу подій, пов’язаних з його сином.

До УФСБ в Білогорську вирушив адвокат Едем Семедляєв.

Як стало відомо щойно (15:30), родину Куртдеде відпустили – вони повертаються додому.

Як повідомила «Кримська солідарність», представники спецслужб вже приходили до Акима Куртдеде у 2017 році. Тоді він учився в Києві, і за кілька днів по поверненні до Криму силовики склали йому візит.


Оновлення (18:47)

Як передає сайт ATR, Акима Куртдеде підозрюють в участі у кримськотатарському батальйоні ім. Номана Челебіджіхана. Про це розповів адвокат Едем Семедляєв.

Як каже адвокат, силовики приїхали близько 11:30, провели трус, проте нічого забороненого не знайшли й нічого не вилучили.

«Трус проводили на підставі постанови Київського районного суду. Після цього співробітники ФСБ відвезли їх до білогорського відділення ФСБ, де допитали батька, матір та їхню дочку. Усі питання були про сина – Акима Куртдеде. На нього заведена кримінальна справа за участь у батальйоні ім. Номана Челебіджіхана. Усі питання були у рамках даної справи. Після цього їх відпустили, вони зараз перебувають удома», – сказав Семедляєв.


Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль