пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
10.04.2019 | ХПГ-інформ
Вісті з пострадянських країн

РФ: Оюба Тітієва перевели з СІЗО до колонії-поселення

   

5 квітня главу грозненського відділення Правозахисного центру «Меморіал» Оюба Тітієва, засудженого за обвинуваченням у зберіганні наркотиків, перевели з СІЗО до колонії-поселення № 3 в Аргуні (місто в Чеченській Республіці, РФ), де правозахисник відбуватиме покарання. Про це сьогодні, 10 квітня, повідомляє на своєму сайті ПЦ «Меморіал».

Оюб Тітієв (архівне фото: ПЦ «Меморіал»)

«Після переведення Оюба помістили до карантину, але вже наступного тижня ми сподіваємося відвідати його в колонії. Я думаю, що Оюб зможе зітхнути з полегшенням, адже режим утримання в колонії-поселенні значно вільніший, ніж у СІЗО. Наприклад, його зможуть відвідувати рідні й колеги, а це зараз дуже важливо. З іншого боку, тут є й своя небезпека. При такому режимі проти Оюба простіше організувати провокації», – сказав керівник програми «Гарячі точки» ПЦ «Меморіал» Олег Орлов.

Нагадаємо, 18 березня Шалінський міський суд (Чеченська Республіка, РФ) визнав Тітієва винним у скоєнні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 228 КК РФ (зберігання наркотиків у великому розмірі) та засудив до чотирьох років позбавлення волі з відбуванням покарання в колонії-поселенні.

ПЦ «Меморіал» наполягає, що справа проти Тітієва – сфальсифікована, а сам правозахисник визнаний політв’язнем.

Тітієв вирішив не оскаржувати вирок – не визнаючи провини, він має надію скоріше звільнитися й повернутися до правозахисної діяльності (суд пом’якшив категорію «злочину» з тяжкого на «середньої тяжкості». Це означає, що, відбувши третину терміну, у середині травня 2019 року Тітієв матиме формальну підставу просити про умовно-дострокове звільнення, що і планує зробити).

Оюба Тітієва затримали 9 січня 2018 року, обвинувативши у зберіганні 180 грамів марихуани. «Справу проти Тітієва сфальсифіковано найпростішим чином: наркотики, нібито вилучені під час трусу в його автомобілі, були підкинути тими, хто проводив трус – старий, грубий і бездарний поліцейський прийом», – заявив тоді ПЦ «Меморіал» у зверненні до російської та міжнародної громадськості.


Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль