пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
10.06.2019 | Денис Волоха
Вісті з пострадянських країн

РФ: Оюб Тітієв буде звільнений умовно-достроково

Оюб Тітієв під час оголошення вироку 18-го березня 2019-го. © Дмітрій Борко
   

Голова чеченського «Меморіалу», політв’язень, — Оюб Тітієв, отримав умовно-дострокове звільнення, про яке 15-го травня клопотав адвокат, оскільки Тітієв на той момент уже відсидів третину строку за нібито зберігання наркотиків.

Суд у аргунській колонії Чечні, де утримувався Тітієв, 10-го червня задовольнив клопотання адвоката Пьотра Заїкіна щодо умовно-дострокового звільнення, — повідомляє Радіо Свобода, посилаючись на Telegram-канал «Справа Оюба Тітієва», у який пишуть правозахисники. Рішення суду набере чинності через 10 днів.

Підтримати Тітієва до колонії приїхав кореспондент «Кавказького вузла»  Жалауді Герієв, який 30-го квітня повністю відбув строк за нібито зберігання марихуани, і якого «Меморіал» визнав політв’язнем.

У клопотанні про звільнення адвокат зазначав, що Тітієв не скоював дисциплінарних проступків протягом усього часу тримання під вартою, ревно дотримує правил внутрішнього розпорядку колонії, сумлінно виконує роботи з упорядкування території та гуртожитку, бере участь у виховних заходах, займається спортом, багато читає та дотримується традицій ісламу.

  • Оюба Тітієва затримали 9-го січня 2018-го року, звинувативши в зберіганні марихуани. «Меморіал» заявив, що справа тривіально сфальсифікована й має політичне підґрунтя, визнавши згодом Тітієва політичним в’язнем;
  • 18-го березня Шалінський міський суд (Чеченська Республіка, РФ) визнав Тітієва винним у зберіганні наркотиків у великому розмірі та засудив до чотирьох років позбавлення волі з відбуванням покарання в колонії-поселенні;
  • Незважаючи на невизнання вироку, Тітієв вирішив не оскаржувати його, оскільки, відповідно до російського законодавства, відбувши ⅓ строку, ув’язнений за злочин середньої тяжкості може просити про умовно-дострокове звільнення.

Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль