пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
26.06.2019 | ХПГ-інформ
Хроніка

Сьогодні – День кримськотатарського прапора

Плакат до Дня кримськотатарського прапору
   


Кримськотатарський прапор – це блакитний стяг із золотою тамгою у верхньому лівому куті. Тамга – родовий знак Ґераїв, правлячої династії Кримського ханства. За однією з версій, тамга символізує ваги, а отже, справедливість. Радянська влада багато років забороняла кримськотатарський прапор, як буржуазно-націоналістичний. Після анексії Криму Росією він знову став символом супротиву кримських татар окупаційній владі.

Як повідомляють «Крим.Реалії», співробітники підконтрольної Росії прокуратури Симферопольського району Криму напередодні свята намагалися вручити кримськотатрському активісту Нариману Джелялу «застереження від екстремістської діяльності», але не застали вдома.

«Сьогодні, як багатьом відомо, я в дорозі разом із друзями, іжджу Кримом, відвідую друзів, вітаю із Днем прапору, – розповів журналістам Нариман Джелял. – В цей час мені подзвонила дружина і сказала, що до нас знову приїхали співробітники органів. Пізніше співробітниця районної прокуратури все ж зателефонувала мені та повідомила, що вони хочуть вручити застереження, але, позаяк я далеко, я домовився із ними, щоб вони надіслали його мені електронною поштою». У тексті постанови зазначено, що Джелял є організатором масових акцій, присвячених Дню кримськотатарського прапору, в яких він має намір використовувати екстремістську символіку. Схожі застереження кримські активісти отримували і напередодні 18 травня – Дня пам’яті жертв депортації кримських татар.

Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров закликав українців висловити солідарність із Кримом і кримськими татарами, ставши «поруч з ними, плече в плече, на заходах, присвячених Дню кримськотатарського прапора, які проводяться як на материковій частині України, так і в тимчасово окупованому Криму». 

Так, сьогодні опів на сьому Хрещатиком пронесуть сорокаметровий кримськотатарський стяг.


Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль