пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
05.08.2019 | Денис Волоха
Право на життя

Хвора на рак австралійка вперше в країні скористалася евтаназією

Керрі Робертсон. © Go Gentle Australia
   

61-річна Керрі Робертсон після 9 років лікування стала першою людиною в Австралії, що вирішила припинити життя, скориставшись законом про евтаназію.

Як пише BBC, жінка отримала дозвіл на «контрольоване вмирання» після 26-денного розгляду її заявки.

У 2010-му році в неї діагностували рак молочної залози. Згодом хвороба поширилася на її кістки, легені, мозок та печінку. У березні цього року Робертсон вирішила припинити хіміотерапію та опромінення, після того як побічні ефекти та біль стали нестерпними, — говорить її сім’я.

Керрі Робертсон пішла з життя в будинку престарілих, слухаючи пісні Девіда Бові.

«Ми були поруч із нею, у фоні грав Девід Бові, в оточенні любові, з останніми сказаними словами, просто та з гідністю, — говорить її донька Ніколь у заяві, опублікованій благодійною організацією Go Gentle Australia. — Для мене це найважливіше — знати, що ми зробили все, щоби її життя було щасливим, а смерть — спокійною».

У червні в австралійському штаті Вікторія набув чинності закон про евтаназію для людей, що постійно відчувають біль. Подати заявку на проведення спеціально підготовленими лікарями процедури передчасної смерті може людина, якій виповнилося 18 років і якій залишилося жити менш як півроку.

Сім’я Робертсон говорить, що вони подали заявку в перший же день дії нового закону.

Штат Вікторія — єдиний, у якому вдалося прийняти такий закон у 2017-му році, після понад ста годин обговорення в парламенті. Інші штати, Західна Австралія та Квінсленд, також розглядають можливість узаконення добровільної смерті.


Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль