MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

РФ: Кольченку відмовили в переведенні на виправні роботи

15.08.2019   
ХПГ-інформ
Російський суд відмовив кримському анархісту Олександрові Кольченку, засудженому за обвинуваченням у тероризмі разом з режисером Олегом Сенцовим, у переведенні на виправні роботи замість ув’язнення в колонії.

Суд міста Копейська Челябінської області Російської Федерації відмовив кримському анархісту Олександрові Кольченку, засудженому за обвинуваченням у тероризмі разом з режисером Олегом Сенцовим, у переведенні на виправні роботи замість ув’язнення в колонії. Виїзне засідання суду відбулося в колонії № 6 31 липня. Про це повідомив сайт проєкту «Крым.Реалии» з посиланням на «Громадське».

«Хотів би ще раз підкреслити, що моя мати вже досягла пенсійного віку, не працює й не має можливости мене утримувати. Крім того, через вік, вона дуже потребує моєї моральної, фізичної та – що немаловажно – матеріяльної допомоги. Я молодий і працездатний. Я хочу й можу продовжувати подальше навчання і працювати. Я не боюся фізичної праці. Замість того, щоби жити на рахунок платників податків, я міг би себе утримувати», – сказав Кольченко.

Кольченко просив суд взяти до уваги, що з моменту затримання перебуває на контролі медичних працівників СІЗО та колонії з причини дефіциту ваги. Усунути цю патологію в умовах колонії, зі слів Кольченка, без додаткового білкового харчування неможливо, що може призвести до хронічного захворювання. Кольченко вважає примусові роботи «одним з можливих кроків до адаптації в суспільстві». Також перебування в ув’язненні заважає йому продовжувати навчання в Тавричеському національному університеті.

Суд мотивував свою відмову тим, що нібито є порушення режиму в колонії з боку Кольченка, а також те, що до нього були застосовані дисциплінарні кари.

Правозахисники подали до Челябінського обласного суду апеляцію, розгляд якої може відбутися протягом місяця.

Коротко про справу Сенцова та Кольченка

У серпні 2015 року Північнокавказький окружний військовий суд визнав кінорежисера Олега Сенцова та анархіста Олександра Кольченка винними за обвинуваченням у створення терористичної спільноти, вчиненні та плануванні терактів. За версією слідства, у 2014 році Сенцов створив «терористичну спільноту» (ч. 1 ст. 205.4 КК РФ), учасники якої підпалили двері «Російської громади Криму» та вікна відділення «Єдиної Росії» в Сімферополі (п. «а» ч. 2 ст. 205), а також готувалися підірвати пам’ятник Леніну та Вічний вогонь (ч. 1 ст. 30, п. «а» ч. 2 ст. 205). Крім того, їм поставили обвинувачення в незаконному обороті зброї та вибухівки у складі групи (ч. 3 ст. 222). Сенцов отримав 20 років колонії суворого режиму, Кольченко – 10 років колонії. На судовому процесі обидва провину не визнали.

Олег Сенцов та Олександр Кольченко в суді (архівне фото)

Верховний суд РФ залишив вирок Сенцову без змін, а потім відмовився його переглядати. У березні 2016 року Сенцова етапували до колонії в Якутії, а в 2017 році перевезли звідти до виправної колонії № 8 «Білий ведмідь» у місті Лабитнангі (Ямало-Ненецький автономний округ) РФ.

Кольченко відбуває покарання в колонії № 6 у місті Копейську Челябінської області РФ.

Правозахисний центр «Меморіал» визнав Олега Сенцова та Олександра Кольченка політв’язнями.

У 2016 році РФ двічі – наприкінці жовтня та на початку грудня – відмовилась видати засуджених у справі «кримських терористів» Сенцова й Кольченка.

 Поділитися