пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
25.10.2019 | ХПГ-інформ
Політика і права людини

На Донбасі незаконно позбавлено волі 245 людей

   

На Донбасі незаконно позбавлено волі 245 людей, – передає сайт «Радіо Свобода». Цю інформацію надала Служба безпеки України у відповідь на запит видання. Раніше СБУ повідомляла про 240 незаконно позбавлених волі та 257 осіб, зниклих безвісти.

За даними СБУ, робота з обміну утримуваними особами з бойовиками підтримуваних Росією угруповань «ДНР» і «ЛНР» продовжується. У СБУ наголосили, що Київ вживає необхідних організаційних та практичних заходів, спрямованих на забезпечення звільнення всіх незаконно позбавлених волі осіб, – пише «Радіо Свобода».

«Відповідні пропозиції із зазначеного приводу регулярно подаються на розгляд Тристоронньої контактної групи з мирного врегулювання ситуації на сході України та опрацювання із залученими в рамках Мінського формату міжнародними гуманітарними організаціями. Робота за вказаним напрямком продовжується», – зокрема мовиться у відповіді СБУ.

СБУ не відповіла на питання, чи сформований список осіб для обміну утримуваними особами з бойовиками на Донбасі.

«Радіо Свобода» нагадує, що останній масштабний обмін утримуваними особами між українською стороною і підтримуваними Росією бойовиками на Донбасі відбувся 27 грудня 2017 року. Обмін був запланований за формулою «306 на 74». Українській стороні передали 74 людини, проте одна з них вирішила залишитися на непідконтрольній українській владі території. Київ передав бойовикам 233 особи.

Нагадаємо, 12 вересня так звана ЛНР передала українській стороні 54 засуджених громадян України, які на момент окупації частини Луганської області перебували в установах виконання покарань. Передача відбулася на мосту біля міста Щастя і була вже сьомою такою акцією.


Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль